ua en ru

Сьогодні в Україні відзначається День незалежності

Сьогодні в Україні відзначається День незалежності Фото: День незалежності України 2015

Країна святкує 24-у річницю Незалежності

Сьогодні, 24 серпня 2015 р., відзначається День незалежності України. Святкування присвячене прийняттю Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

Уперше День незалежності України було відзначено 16 липня 1991 р. в честь того, що 16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України.

Оскільки 24 серпня 1991 р. Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 р. був підтверджений Всеукраїнським референдумом, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України та 20 лютого 1992 р. Верховна Рада України ухвалила постанову "Про День незалежності України".

З 1992 р. День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.

Нагадаємо, вчора, 23 серпня, в Україні відзначили День державного прапора. За словами Президента України Петра Порошенка, 95% українців пишаються прапором, гербом і гімном України.

План святкових заходів на честь Дня незалежності України був затверджений Кабінетом міністрів ще на початку серпня. Зазначимо, що в цьому році в Києві не планується проведення військового параду. Замість нього в столиці пройде Марш незалежності.

Правопорядок у Києві в День незалежності України будуть охороняти 5 тис. правоохоронців. При цьому Нацгвардія переведена на посилений режим служби.