ru ua

СБУ заблокувала схему фінансування ДНР/ЛНВ через одну з платіжних систем

СБУ заблокувала схему фінансування ДНР/ЛНВ через одну з платіжних систем Фото: СБУ

Службові особи платіжного сервісу продовжував підтримувати роботу терміналів на тимчасово окупованих територіях Донбасу

Служба безпеки України (СБУ) спільно з Державною службою фінмоніторингу блокували багатомільйонну схему фінансування так званих Донецької та Луганської "народних республік" через одну з українських платіжних систем. Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

"Службові особи платіжного сервісу, перебуваючи у змові з представниками "урядів" сепаратистів, який продовжував підтримувати роботу терміналів на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Програмно-технічні комплекси обслуговувалися дилерами платіжної системи, які пройшли реєстрацію в "Міністерства доходів і зборів "ЛНВ/ДНР" і платили "податки" в бюджети терористів. Згідно оперативної інформації дилери також щомісяця неофіційно матеріально підтримували представників "органів влади" бойовиків", - йдеться в повідомленні.

Під час проведення обшуків в головному офісі платіжної системи в Києві співробітники спецслужби вилучили сервери, через які забезпечувалася робота терміналів на тимчасово окупованих територіях. Правоохоронці блокували 5 млн грн на двадцяти трьох рахунках, через які акумулювалися кошти від проведення операцій в ДНР/ЛНВ.

Відкрито кримінальну виробництво за ст. 258-5 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, у Костянтинівці Донецької області Служба безпеки України (СБУ) спільно з міліцією затримала організатора информаторской мережі так званої "Донецької народної республіки".