ua en ru

СБУ звинуватила біржі і торговців держоблігаціями у відмиванні 100 млн грн

СБУ звинуватила біржі і торговців держоблігаціями у відмиванні 100 млн грн Фото: СБУ (oda.zt.gov.ua)

Співробітники СБУ вже проводять обшуки на біржах і в інвестиційних компаніях

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження через відмивання на українських фондових біржах доходів, отриманих нелегальним шляхом. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу СБУ.

За версією СБУ, у 2017-2018 роках співробітники бірж спільно з торгівцями цінними паперами організували механізм легалізації незаконних доходів та виведення коштів за кордон. За схемою торговці проводили удавані фінансові угоди купівлі-продажу ОВДП.

"Операції проводились в інтересах фізичних осіб, які у такий протиправний спосіб отримували легалізований дохід, що до того ж згідно з законодавством не підлягає оподаткуванню. Загальна сума легалізованих зловмисниками коштів становить понад сто мільйонів гривень", - стверджують в СБУ.

Як відзначили в спецслужбі, у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 205 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України, тривають санкціоновані слідчі дії в офісах фондових бірж та місцях проживання їх окремих посадовців.

Зокрема, СБУ провела обшук у будинку голови інвестиційної компанії "Універ" Тараса Козака. Він сам повідомив виданню LB.ua, що обшуки пройшли в будинках інших співробітників компанії. Але Козак не зміг озвучити назви компаній і бірж, які фігурують у справі, оскільки підписав документ про нерозголошення інформації.

У червні 2018 року Верховна рада України ухвалила закон "Про національну безпеку". Законом встановлюється, що протягом шести місяців Кабмін повинен розробити новий закон про СБУ, в якому будуть прописані функції служби. З прийняттям цього закону СБУ стане спеціальним органом з правоохоронними функціями і це дозволить припинити розслідування СБУ кримінальних справ за економічними статтями, а його функціями буде забезпечення національної безпеки і антитерористична діяльність.