Савченко приїхала до Москви на суд по справі Карпюка-Клыха

НовиниНадзвичайні події    26.10.2016 - 10:10
Фото: нардеп Надія Савченко ("УНІАН")
Фото: нардеп Надія Савченко ("УНІАН")

Також Верховний суд приїхали представники посольств 9 країн Євросоюзу

Народний депутат України Надія Савченко приїхала в Москву на суд у справі двох українців Миколи Карпюка та Станіслава Клыха. Про це у своєму Twitter написав адвокат Ілля Новіков, який раніше захищав Савченко в російському суді.

Савченко приїхала у Верховний суд

"Надія Савченко приїхала в Москву на апеляцію Карпюка і Клыха у Верховному суді", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляє кореспондент ВВС, Верховний суд приїхали представники посольств 9 країн Євросоюзу, які хочуть спостерігати за справою Клыха і Карпюка.

савченко

Фото: Савченко приїхала в Москву

СудМосква
 

Фото: Савченко приїхала на справу Карпюка-Клыха

Карпюка і Клыха звинувачують в участі в чеченських війнах

Нагадаємо, Карпюк отримав 22 з половиною роки, а київський журналіст і викладач Клых - 20 років суворого режиму. Політв'язні були оголошені винними за повністю сфальсифікованим звинуваченням в участі у першої та другої чеченських війнах. Насправді ні Карпюк, ні Клых до арешту навіть не бували в Чечні.

Савченко записала відеозвернення

Після прибуття в Москву, Надія Савченко записала відеозвернення, яке розмістила у себе в Facebook.

 

Сьогодні,26 жовтня, у Верховному суді РФ слухання апеляції на вирок українцям, Карпюку Миколі і Кліху Стасу. По собі знаю як важливо коли в залі "суду", де ти сидить у клітці, присутні українці. Коли є кому вигукнути: "Слава Україні!" і почути у відповідь: "Героям слава!". І тоді розумієш, що тобі не кинули свої і боротьба продовжується і з'являються сили. Микола попередив, що по етапу він не поїде. І я розумію, що людина такої волі як він Росії не скориться. Тому для мене важливо бути там. Підтримати хоча б присутністю. Дати зрозуміти, що Українці своїх не кидають! Закликала нардепів ВР та ЗМІ, що мають акредитацію, їхати і висвітлювати це судилище над Україною. Україні бути! Слава нації.

Опубліковано Надія Савченко 25 жовтня 2016 р.

Раніше повідомлялося, що Верховний суд РФ розгляне апеляцію на вирок у справі Карпюка-Клыха 26 жовтня.

Крім того, Україна не один раз направляла в Росію запит на екстрадицію Карпюка і Клыха.

"На сьогоднішній день близько 10 (запитів, - ред.). Ми і по Савченко починали цей процес, але, на щастя, процедура проходила на дипломатичному рівні, за участю президента, це вирішило питання швидше. Тому що РФ вибірково підходить до того, які норми виконувати", - заявила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

On Top