ua en ru

САП звинуватила НАБУ у саботуванні справи Злочевського

САП звинуватила НАБУ у саботуванні справи Злочевського Фото: Микола Злочевський (burisma.com)

НАБУ оштрафували через невиконання рішення суду по цій справі

САП повідомила, що 22 березня 2019 року на Національне антикорупційне бюро України накладено штраф за невиконання рішення суду по справі екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського. Про це повідомляє прес-служба САП.

Також у САП заявили, що детективи та керівництво Національного антикорупційного бюро України лише "створюють видимість розслідування діючи в інтересах деяких громадських діячів, штучно, тобто за відсутності будь-яких як законних, так і об’єктивних на те підстав, надаючи вагомості їх заявам, отримуючи у вдячність активну інформаційну підтримку".

Як повідомляється, НАБУ з 2015 року веде розслідування по справі Злочевського. Під час досудового розслідування детективами Національного бюро не здобуто жодного доказу умисних зловживань з боку службових осіб Міністерства екології та природних ресурсів України. Через це 2017 року прокурором у кримінальному провадженні винесено постанову про його закриття.

ПІсля цього слідчим суддею Солом’янського районного суду Києва було скасовано згадану постанову прокурора у зв’язку з нібито неповнотою проведеного досудового розслідування.

"Після проведення допиту як свідка Тетяни Чорновол, яка повідомила, що додати до викладених у заяві про злочин обставин нічого не може, замість виконання ухвали слідчого судді 24 вересня 2018 року детективом призначено проведення судово-економічної експертизи у кримінальному провадженні нібито з метою встановлення можливих збитків, що полягали б у різниці вартості 5 спеціальних дозволів станом на дати їх фактичної видачі та дати погодження їх видачі органами місцевого самоврядування", - йдеться у повідомленні.

У САП заявили, що "до теперішнього часу указана ухвала слідчого судді не виконана, рішення у кримінальному провадженні не прийнято, внаслідок чого органами ДВС 21 лютого 2019 року відкрито виконавче провадження та 22 березня 2019 року на Національне антикорупційне бюро України накладено штраф за невиконання рішення суду".

До цього Солом'янський районний суд міста Києва відмовився давати пояснення детективу НАБУ щодо судового рішенння у справі екс-міністра Миколи Злочевського. Мова йде про закриття справи щодо незаконної видачі чиновниками Мінекології у 2010-2012 роках дозволів на користування надрами компаніям, пов’язаним із Злочевським.

Раніше керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомляв про закриття справи щодо Злочевського, відповідне рішення було прийнято САП у серпні 2017 року. За словами Холодницького, органом слідства не було доведено факту злочину: не здобуто достатніх даних - як для оголошення підозри, так і для закінчення провадження.