У Румунії переглянуть Конституцію для перевизначення поняття "сім'я"

У Румунії переглянуть Конституцію для перевизначення поняття "сім'я"
Ілюстративне фото (vesti-ukr)

У Румунії проведуть референдум про перевизначення поняття "сім'я" для унеможливлення одностатевих шлюбів

У Румунії Сенат ухвалив громадянську ініціативу про перегляд Конституції, що передбачає перевизначення поняття "сім'я". Зокрема, пропонується унеможливити укладення одностатевих шлюбів, передає Radio Romania International

Переважною більшістю голосів сенат проголосував за ініціативу неурядових організацій та мажоритарної Румунської православної церкви "Коаліція заради сім'ї".

Зокрема, Конституція зараз передбачає, що сім'я базується на вільно ухваленому шлюбі між подружжям. Ініціатива "Коаліція заради сім'ї" пропонує уточнити, щоб у тексті йшлося про шлюб між чоловіком і жінкою.

У травні 2017 році цей законопроект був схвалений Палатою депутатів. Тепер  ініціатива має бути підтверджена референдумом, який призначений на жовтень 2018 року.

Видання зазначає, що голосування виявилось парадоксальним, оскільки законопроект підтримали Соціал-демократична партія, котра пропагує толерантність, Альянс демократів та лібералів, який теоретично є прихильником прав та громадянських свобод, а також опозиційна Націонал-ліберальна партія, за винятком кілька сенаторів-лібералів, які утрималися.

Також "за" проголосував Демократичний союз угорців Румунії, який немає ідеологічного контуру. Лише Союз "Рятуйте Румунію" висловився проти законопроекту, попередивши, що референдум на цю тему є непотрібним країні та ризикує поділити суспільство.

Невеликий протест проти переосмислення поняття "сім'я" в Конституції вже відбувся у центрі Бухареста. Представники асоціації ACCEPT, яка захищає права ЛГБТ, відреагували, стверджуючи, що Сенат "підтримує гомофобію на державному рівні та порушує конституційний захист багатьох сімей в Румунії".

Асоціація заявляє, що це є порушенням права на приватне та сімейне життя, право, яким користуються всі особи, незалежно від статі та сексуальної орієнтації, відповідно до Європейської конвенції про захист прав людини.

Нагадаємо, у Німеччини невдовзі зможуть офіційно фіксувати третю стать у свідоцтвах про народження. Так, 15 серпня 2018 року, уряд ФРН cхвалив відповідний законопроект. Головним нововведенням cхваленого урядом законопроекту стане поява графи "інша" щодо статі, яку зможуть обрати собі інтерсексуали - люди, які не відносять себе ані до чоловічої, ані до жіночої статей.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся