ua en ru

Керівництво Адміністрації Президента України провело зустріч з делегацією Бундестагу ФРН

Сьогодні, 6 вересня, відбулася зустріч керівництва Адміністрації Президента України з делегацією Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина.

Про це повідомляє прес-служба Президента України Віктора Януковича.

Згідно повідомленню, особливу увагу сторони приділили нещодавньому офіційному візиту Президента України до ФРН.

"Завдяки цьому візиту нашим відносинам покладено "новий початок". З точки зору наших двосторонніх взаємин діалог продовжує розвиватися досить високими темпами", - відзначили сторони, підкресливши, що намічено цілу низку подальших кроків - як у двосторонньому, так і у багатосторонньому вимірах.

За словами керівника німецької делегації Андреаса Шокенгоффа, ФРН з великою увагою спостерігає за внутрішнім розвитком України та її модернізацією.

"Україна є важливою європейською державою, і як така має перспективи членства у Європейському Союзі", - підкреслив А. Шокенгофф.

Окрему увагу сторони приділили можливостям роботи в України політичних фондів. Німецьку делегацію, зокрема, цікавило вирішення питань, пов'язаних з відсутністю належної категорії віз для керівників закордонних політичних фондів, яка б давала їм можливість тривалого перебування та роботи в Україні.

"Українська влада працює над вирішенням цього питання", - зазначив А.Гончарук. На його думку, найкращим способом розв'язати цю проблему було б укладання відповідної угоди між Україною та ФРН, у якій була б передбачена належна категорія віз.

"Хочу вас запевнити: питання перебуває у сфері нашої уваги, і головне - у сфері уваги Адміністрації Президента України. Думаю, шлях вирішення цього питання буде знайдено", - підкреслив він.

Заступник глави Адміністрації Президента України Ганна Герман наголосила, що українська сторона дуже зацікавлена у взаємному послабленні будь-якого візового режиму між Україною та ФРН.

"Коли ми сьогодні чуємо з Німеччини заяви окремих політиків, досить тривожні для нас, про те, що у питанні послаблення візового режиму для українців ФРН не прогнозує доброї та близької перспективи, нас справді це тривожить. І ми хотіли б, щоб ви теж врахували це питання", - сказала Г.Герман.

Радник глави держави Андрій Фіалко додав, що було б несправедливо обмежувати важливе питання надання віз лише темою діяльності політичних фондів.

"Щодо фондів, думаю, Німеччина зацікавлена, щоб це питання було вирішено у рамках існуючої європейської практики", - зазначив радник Президента.

Також було звернуто увагу на необхідність сприятливого режиму для відкриття віз для українських студентів, журналістів, науковців. Було обговорено й інші питання, що стосуються демократичних перетворень в Україні.