Для зростання економіки Польщі потрібна робоча сила з України, - глава Нацбанку Польщі

Для зростання економіки Польщі потрібна робоча сила з України, - глава Нацбанку Польщі
Фото: Адам Глапинский (adam-(flickr.com-narodowybankpolski)

Глава центробанку побоюється відтоку трудових мігрантів з країни

Робоча сила з України вкрай потрібна для забезпечення і збереження економічного зростання в Польщі. Про це заявив голова правління Національного банку Польщі Адам Глапинский, пише Deutsche Welle.

Глава польського регулятора зазначив, що для нього пріоритетним залишається питання створення достатньо сприятливих умов для залучення відносно дешевої робочої сили з сусідніх Україні та Білорусі.

За словами Глапинского, незважаючи на стале економічне зростання і скорочення рівня безробіття в Польщі в останні роки країна гостро відчувала брак кваліфікованих кадрів.

Так, у грудні минулого року показник безробіття в Польщі становив 6,6%відсотка, а зростання ВВП, за оцінками аналітиків, досяг рівня в 4,5%.

Проте, не дивлячись на значне зростання ВВП, країна відчувала дію таких негативних факторів, як старіння населення і міграцію молодих фахівців в більш багаті країни Західної Європи.

За офіційними даними , в країні з населенням у 38 млн чоловік працюють лише 16 млн поляків.

Тому, пояснив глава польського центрального банку, приплив дешевої робочої сили з України та Білорусі частково компенсував брак кадрів серед населення країни.

У той же час, Глапиский висловив побоювання, що лібералізація візового режиму між ЄС і Україною може призвести до того, що українські трудові мігранти будуть вибирати для заробітків більш багаті європейські країни, як це робить молодь у Польщі.

Зараз на польському ринку праці зайнято від 1 до 1,5 млн українських громадян, з яких чимало працюють нелегально без відповідних дозволів. За оцінками польського Союзу підприємців і роботодавців, які робилися два роки тому, Польщі необхідно мінімум 5 млн додаткових працівників для забезпечення стабільного економічного зростання.

Нагадаємо, раніше екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський заявив про те, що українці, які працюють на території Польщі, важливі для поляків, оскільки розвивають економіку цієї країни.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся