ru ua

У Держдумі хочуть частково денонсувати Договір про дружбу з Україною

У Держдумі хочуть частково денонсувати Договір про дружбу з Україною Фото: Костянтин Затулін (zatulin.ru2)

Зокрема в частині визнання кордонів один одного

Депутат Держдуми Росії від "Єдиної Росії" Костянтин Затулін запропонував денонсувати Великий договір між РФ і Україною в частині визнання кордонів один одного. Про це повідомляє "РИА Новости".

Зокрема Затулін заявив, що договір "односторонньо вигідний" Україні.

"Бо, не обумовлюючи механізмів партнерства, співпраці і дружби, в другій статті договору ми визнаємо територіальні межі України, а вони, відповідно, наші, на момент підписання та ратифікації цього документа. Тобто мова йде про те, що, підписавши цей договір, Росія в 1997-му, а потім під час ратифікації в 1999 році підтвердила, що вона вважає, скажімо, Крим і Севастополь частиною території України", - зауважив російський депутат.

У зв'язку з цим він пропонує частково денонсувати цей договір.

"Наше трактування договору полягає в тому, що, звичайно, наше визнання, зроблене в цьому договорі, кордонів взаємопов'язане з темою договору: дружба, співпраця і партнерство. Тобто немає дружби, співпраці і партнерства, по ідеї, виникає привід до того, щоб сказати: "Значить, треба всі питання вирішувати заново, в тому числі і питання щодо кордонів". Тому особисто я буду пропонувати і пропоную вже... що нам потрібно, принаймні в частині цього договору, його денонсувати - в частині, що стосується статті другої, а саме визнання кордонів", - пояснив Затулін.

Повідомляється, що положення про визнання кордонів закріплено вже в другій статті договору. Там записано: "Високі Договірні Сторони, відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань по Заключному акту Наради з безпеки і співробітництва в Європі, поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів".

Як відомо, Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ було ратифіковано Верховною Радою в 1998 році, а Держдумою - в 1999 році, його дія була автоматично продовжена на 10 років у 2008 році.

Нагадаємо, в березні 2014 року в Верховній Раді пропонували нардепам денонсувати договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією.