У Росії планують створити флотилію з бойових криголамів

НовиниПолітика    29.07.2016 - 05:37
Фото: флот РФ поповнять бойові криголами
Фото: флот РФ поповнять бойові криголами

Однією з причин активного розвитку військової інфраструктури на півночі у РФ називають розміщення там американських кораблів

У Військово-морський флот Росії може увійти спеціальна група кораблів криголамного і льодового класів для захисту островів і арктичного узбережжя країни. Про це повідомив радник гендиректора Криловського державного наукового центру (РФ) Валерій Половинкін, передають "Известия".

Однією з причин активного розвитку РФ військової інфраструктури на півночі країни і архіпелагах арктичних морів він назвав розміщення в цьому регіоні американських кораблів з крилатими ракетами великої дальності BGM-109.


"Нещодавні навчання Збройних сил з висадки десанту на острів Котельний в Арктиці за підтримки кораблів Північного флоту показали, що навіть за підтримки криголамного флоту звичайні бойові кораблі не можуть вільно діяти в арктичних широтах", - зазначив Половинкін.

З його слів, ударні кораблі льодового класу, які можуть приєднатися до угруповання, зможуть нести як артилерійське, так і ракетне озброєння.

"Вигляд вітчизняного ударного корабля льодового класу ще обговорюється з військовими. Але вже зараз можна сказати, що багато чого він візьме від нового криголама ЛК-110Я "Лідер", - розповів Половинкін.

Як повідомив виданню гендиректор і головний конструктор дочірньої структури Криловського наукового центру ЦКЛ "Айсберг" Олександр Рижков, це перше судно льодового класу, на якому буде встановлено атомний реактор нового покоління РИТМ-400.

Планується, що судно буде проходити через двометровий лід зі швидкістю 14 вузлів (звичайні криголами рухаються не швидше двох вузлів).

"Ударні кораблі льодового класу повинні будуть працювати у зв'язці з криголамами, оскільки на останніх поки що неможливо встановити озброєння через особливості конструкції корпусу", - пояснив Половинкін.

Нагадаємо, космічні війська РФ самарский ракетно-космічний центр "Прогрес" ведуть переговори про проектування супутників "Раздан".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Росія відзвітувала ООН про майже подвійне зростання оборонних витрат РФ готує кібернетичну зброю проти країн Заходу, - РНБО
On Top