У Росії планують створити флотилію з бойових криголамів

НовиниПолітика    29.07.2016 - 05:37
Фото: флот РФ поповнять бойові криголами
Фото: флот РФ поповнять бойові криголами

Однією з причин активного розвитку військової інфраструктури на півночі у РФ називають розміщення там американських кораблів

У Військово-морський флот Росії може увійти спеціальна група кораблів криголамного і льодового класів для захисту островів і арктичного узбережжя країни. Про це повідомив радник гендиректора Криловського державного наукового центру (РФ) Валерій Половинкін, передають "Известия".

Однією з причин активного розвитку РФ військової інфраструктури на півночі країни і архіпелагах арктичних морів він назвав розміщення в цьому регіоні американських кораблів з крилатими ракетами великої дальності BGM-109.


"Нещодавні навчання Збройних сил з висадки десанту на острів Котельний в Арктиці за підтримки кораблів Північного флоту показали, що навіть за підтримки криголамного флоту звичайні бойові кораблі не можуть вільно діяти в арктичних широтах", - зазначив Половинкін.

З його слів, ударні кораблі льодового класу, які можуть приєднатися до угруповання, зможуть нести як артилерійське, так і ракетне озброєння.

"Вигляд вітчизняного ударного корабля льодового класу ще обговорюється з військовими. Але вже зараз можна сказати, що багато чого він візьме від нового криголама ЛК-110Я "Лідер", - розповів Половинкін.

Як повідомив виданню гендиректор і головний конструктор дочірньої структури Криловського наукового центру ЦКЛ "Айсберг" Олександр Рижков, це перше судно льодового класу, на якому буде встановлено атомний реактор нового покоління РИТМ-400.

Планується, що судно буде проходити через двометровий лід зі швидкістю 14 вузлів (звичайні криголами рухаються не швидше двох вузлів).

"Ударні кораблі льодового класу повинні будуть працювати у зв'язці з криголамами, оскільки на останніх поки що неможливо встановити озброєння через особливості конструкції корпусу", - пояснив Половинкін.

Нагадаємо, космічні війська РФ самарский ракетно-космічний центр "Прогрес" ведуть переговори про проектування супутників "Раздан".

On Top