"Росатом" може подати до Стокгольмського арбітражу на український "Енергоатом"

НовиниЕнергетика    19.03.2015 - 08:57

Російська держкорпорація з атомної енергії "Росатом" шукає юристів для суперечки в Стокгольмському арбітражі та може подати до Стокгольмського арбітражу на українську Національну атомну енергогенеруючу компанію "Енергоатом", пише Комерсант.

Видання повідомляє, що ВАТ "ТВЕЛ" (паливна компанія "Росатома") шукає юристів для суперечки в Стокгольмському арбітражі, тому що в Києві мають намір при довгостроковому контракті з ТВЕЛом перейти на закупівлі палива американської Westinghouse.

"В останні місяці конфлікти навколо поставок російського ядерного палива виникали в тій же Україні (закупник - НАЕК "Енергоатом"). Київ у 2014 р. повернувся до ідеї диверсифікації постачальників і поновив контракт з Westinghouse. Завантажити першу американську збірку у третій блок Південно-Української АЕС планувалося в цьому місяці, а до 2018 р. блок може повністю перейти на паливо Westinghouse. Але у ТВЕЛа і "Енергоатому" з 2010 р. є довгостроковий контракт, за ним Україна закуповує паливо для не менш ніж 12 з 15 своїх реакторів (об'єм і графік поставок затверджуються щорічно). Незважаючи на конфлікт Москви і Києва, сума контракту на 2015 р. не змінилася і склала 600 млн дол", - пише видання.

За словами джерела на українському енергоринку, в наступному році "Енергоатом" планує закупити паливо приблизно на ту ж суму, що і в 2015 р. З 2016 р. всі АЕС України повинні забезпечуватися тільки паливом, виробленим за російськими технологіями, цю угоду підписали ТВЕЛ " і "Енергоатом".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Westinghouse може взяти участь у будівництві заводу з виробництва ядерного палива в Україні.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top