Рішення Єврогрупи щодо збільшення антикризового потенціалу допоможе фонду в розширенні ресурсів, - Глава МВФ

НовиниЕкономіка    30.03.2012 - 20:46

Рішення Єврогрупи щодо збільшення антикризового потенціалу єврозони підтримає зусилля Міжнародного валютного фонду з розширення власних ресурсів, вважає глава МВФ Крістін Лагард. "Я вітаю рішення міністрів фінансів єврозони з розширення сумарного кредитного потенціалу антикризових фондів EFSF і ESM. Об'єднання ресурсів EFSF і ESM поряд з іншими зусиллями, що робляться європейськими лідерами, підтримає зусилля МВФ щодо розширення власних ресурсів, що піде на користь всьому європейському співтовариству", - йдеться в заяві Лагард, опублікованому прес-службою МВФ.

Раніше сьогодні Єврогрупа прийняла рішення збільшити сумарний кредитний потенціал антикризових фондів EFSF і ESM. Дане рішення було ухвалене за підсумками відбулася в Копенгагені зустрічі, на якій міністри фінансів країн єврозони обговорювали інструменти боротьби з борговою кризою і шляхи виходу із становища. На порядку денному стояло питання збільшення кредитного потенціалу стабілізаційних механізмів.

Відповідно до комюніке Єврогрупи, міністри фінансів країн Євросоюзу схвалили збільшення сумарного кредитного потенціалу (максимального обсягу коштів, які можуть бути одночасно виділені як позик проблемним країнам - прим. РБК) з поточних 500 млрд євро до 700 млрд євро. Остання цифра включає в себе 500 млрд євро, які, починаючи з середини 2012р., Зможе видати постійний Європейський стабілізаційний механізм (ESM), і 200 млрд євро, вже виділені тимчасовим Європейським фондом фінансової стабільності (EFSF) на підтримку Греції, Ірландії та Португалії.

Зазначимо, що ухвалене рішення є компромісним варіантом, якимсь усередненим рішенням між позиціями збільшення антикризового кредитного потенціалу до максимуму і збереження його на мінімумі. Окремі європейські лідери (зокрема, міністр фінансів Ірландії) наполягали на істотному збільшенні кредитного потенціалу, посилаючись на те, що тільки так можна запобігти поширенню боргової кризи на інші країни Європи. У той же час інші політики (наприклад, міністр фінансів Німеччини) висловлювалися проти подібних дій, відзначаючи, що альтернатива "витратити більше грошей", не є прийнятним виходом з положення.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top