Регулятор фондового ринку анулював 27 ліцензій профучасників

Вівторок 15 грудня 2015 23:27
Регулятор фондового ринку анулював 27 ліцензій профучасників
Фото: фондовий ринок України (Forexlab)

Загалом ліцензії втратили 22 професійних учасники фондового ринку

Нацкомісія з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) на засіданні 15 грудня анулювала 27 ліцензій на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, в тому числі андеррайтингу (18 ліцензій), дилерської діяльності (6 ліцензій), брокерської діяльності (3 ліцензії). Про це повідомили у прес-службі НКЦПФР.

Ліцензії анульовано у зв'язку з нездійсненням ліцензіатами даного виду професійної діяльності на фондовому ринку протягом більше року, а саме ІІІ-ІV кварталів 2014 року, І-ІІІ кварталів 2015 року, а також жовтня і листопада 2015 року.

Загалом ліцензії втратили 22 професійних учасники фондового ринку: ПАТ "Полтава-Банк" - андеррайтинг; ПАТ "Артем-Банк" - андеррайтинг; ПАТ "Банк Авангард" - андеррайтинг; ПАТ "Банк Богуслав" - андеррайтинг; ПАТ "Банк Восток" - андеррайтинг; ПАТ "Банк Михайлівський" - андеррайтинг; ПАТ "Креді Агріколь Банк" - андеррайтинг; ПАТ "Український будівельно-інвестиційний банк" - андеррайтинг; ПрАТ "Майстер Брок" - андеррайтинг; ПрАТ "Скарби України" - андеррайтинг; ПАТ "Смартбанк" - андеррайтинг; ТОВ "Ай Пі Сек'юрітіз" - андеррайтинг; ТОВ "Даймонд Капітал Інвестмент" - андеррайтинг; ТОВ "Фінансова компанія "Декра" - андеррайтинг; ТОВ "Дельта-Фінанс" - брокерська діяльність; ПАТ "Вернум Банк" - брокерська діяльність, андеррайтинг; ПАТ "Платинум Банк" - андеррайтинг, брокерська та дилерська діяльність; ПАТ "АКБ "Новий" - дилерська діяльність; ПАТ "Астра Банк" - дилерська діяльність; ПАТ "Полікомбанк" - дилерська діяльність; ПАТ "Асвіо Банк" - андеррайтинг і дилерська діяльність; ПАТ "КБ "Інвестбанк" - андеррайтинг і дилерська діяльність.

Як зазначається, всі перераховані вище компанії мають ліцензії на інші види професійної діяльності на фондовому ринку.

"У зв'язку із загальним спадом ділової активності, падінням ринку, багато профучасників досить тривалий час не використовують наявні у них ліцензії. Керуючись європейськими нормами і практикою, а саме директивою Євросоюзу MiFID про ринки фінансових інструментів, ми за результатами аналізу використання ліцензій профучасниками анулювали такі, які не використовувалися. У разі відновлення діяльності певного напряму, компанії зможуть швидко отримати нову ліцензію", - заявив голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Зазначимо, що за директивою Євросоюзу MiFID "Про ринки фінансових інструментів", якщо компанія не використовує ліцензію протягом 12-24 місяців з моменту її видачі, а точний термін визначається національними регуляторами, то регулятор має право прийняти рішення про її відкликання.

Нагадаємо, у жовтні НКЦПФР за одне засідання анулювала 42 ліцензії на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся