У Раді пропонують внести зміни в порядок видачі ліцензій на діяльність аптек

Ілюстративне фото (УНІАН)
Ілюстративне фото (УНІАН)

Зокрема, у Раді пропонують збільшити до 500 метрів відстань між аптеками

У Верховній раді України пропонують внести зміни в порядок видачі ліцензій на діяльність аптек. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Провізорам вкажуть місце: навіщо у Верховній раді хочуть обмежити кількість аптек".

Так, група нардепів внесла до Ради законопроект №8591, яким пропонується внести зміни в закон про лікарські засобищодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі ліками.

"Проект передбачає кілька змін до порядку видачі ліцензій на діяльність аптек. По-перше, згідно з документом, аптека повинна знаходитися на відстані не менше 500 метрів від іншої аптеки. По-друге, власник аптеки не повинен займатися іншим видом діяльності, крім як продажем ліків. По-третє, фізична особа - підприємець (ФОП), щоб відкрити аптеку, має мати освіту фармацевта з кваліфікацією не нижче магістра. Також ФОП не може бути власником більше однієї аптеки", - йдеться в матеріалі.

Крім того, згідно з законопроектом, у випадку, якщо аптеку хоче відкрити юрособа, серед її засновників повинно бути як мінімум три магістра фармації. При цьому, одна юрособа може відкрити не більше 4 аптек на території однієї області або ж 8 аптек за умови торгівлі наркотичними препаратами чи ліками власного виробництва.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що в рамках урядової програми "Доступні ліки" громадянам України на сьогодні вже видано 25 мільйонів рецептів.

Зазначимо, раніше Кабінет міністрів України затвердив Концепцію реформування механізму публічних закупівель лікарських засобів і медичних виробів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся