Раді пропонують встановити кримінальну відповідальність за "кнопкодавство"

Раді пропонують встановити кримінальну відповідальність за "кнопкодавство"
Фото: Раді пропонують встановити кримінальну відповідальність за "кнопкодавство"

"Кнопкодавство" пропонується карати позбавленням волі на строк від 5 до 7 років

Верховній Раді України пропонують встановити кримінальну відповідальність за  використання картки іншого народного депутата України (в тому числі дубліката) при реєстрації та голосуванні за допомогою електронної системи. Відповідний законопроект №4696-1 був зареєстрований в парламенті 30 травня 2016 року.

Так, "кнопкодавство" пропонується карати позбавленням волі на строк від п’яти до семи років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.

Загалом, документом пропонується внести до Регламенту ВР зміни, якими передбачити питання повноважності Ради,  забезпечити скасування обмежень участі позафракційних народних депутатів України у роботі парламенту та її органів.

Проектом передбачається встановити, що за звичайних обставин календарний план роботи сесії формується з урахуванням тритижневого циклу роботи Верховної Ради, в якому 2 тижні підряд відводяться для пленарних засідань ВРУ, роботи в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах), наступний за ними тиждень - для роботи народних депутатів з виборцями.

Протягом тижня, відведеного для пленарних засідань парламенту, роботи в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах), проводяться:


1) у понеділок з 11:00 до 13:00 – засідання Погоджувальної ради, з 14:00 до 17:30 – вечірнє пленарне засідання;

2) у вівторок два засідання: ранкове – з 10:00 до 14:00 з перервою з 12:00 до 12:30 і вечірнє – з 16:00 до 18:00;

3) у середу з 10:00 до 16:00 - робота в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах), після 16:00 – засідання Ради комітетів;

4) у четвер два засідання: ранкове - з 10:00 до 14:00 і вечірнє - з 16:00 до 18:00;

5) у п’ятницю – парламентські слухання за рішенням Верховної Ради, а також відводиться час для самостійної роботи народних депутатів, пов'язаної із здійсненням депутатських повноважень.

Підкреслимо, що проект пропонує врегулювати порядок створення, діяльності та припинення коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, парламентської опозиції, а також оприлюднення інформації про їх членів.

Крім того проектом пропонується врегулювати питання офіційного оприлюднення спікером прийнятого закону у разі його непідписання президентом у встановлений Конституцією строк. Зокрема визначити, що у разі якщо голова держави не підписав прийнятий ВР закон протягом 15 днів після отримання ним закону та офіційно не оприлюднив його або не повернув закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Ради для повторного розгляду, спікер невідкладно офіційно оприлюднює такий закон і опубліковує за своїм підписом.

Автор законодавчої ініціативи – позафракційний нардеп Юрій Дерев'янко.

Нагадаємо, проект закону про внесення змін до Регламенту ВР, автором якого є спікер Ради Андрій Парубій, був зареєстрований в парламенті 19 травня 2016 року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся