ua en ru

Рада дозволила продавати на ринках м'ясо тварин домашнього забою

Рада дозволила продавати на ринках м'ясо тварин домашнього забою Джерело фото:ansar.ru

Народні депутати підтримали в цілому законопроект № 1499-1 "Про внесення змін до Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" (щодо реалізації на агропродовольчих ринках продукції домашнього виробництва та подвірного забою)". За відповідне рішення проголосували 310 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Як зазначається, цей закон викладає ст. 35 Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" у редакції ст. 36 нового закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".

Запропонована зміна передбачає можливість продажу на ринку відповідних категорій продукції домашнього виробництва та подвірного забою за умови, що така продукція отримала висновок акредитованої лабораторії про придатність до споживання.

Прийняття запропонованих змін з дотриманням європейських норм скасує заборону продажу на агропродовльчих ринках туш худоби подвірного забою, молока необробленого та сиру домашнього виробництва, введену законом України "Про безпечність та якість харчових продуктів" (№771/97), яка може вступити в дію з 01 січня 2015 р., дозволить приватним домогосподарствам реалізовувати продукцію власного виробництва на ринках та мати додатковий дохід в скрутних економічних реаліях сьогодення, а також уникнути скорочення поголів'я корів та іншої худоби.

"Для того, щоб на майбутній рік не заборонити реалізацію селянської продукції на ринках ми підготували законопроектом, якими норми майбутнього закону, вже прийнято і узгодженого з ЄС, переносяться в статтю діючого закону 35 статті", - заявила народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенко" Оксана Продан.

Проте за її словами, зі статті 35 будуть виключені словам про державного інспектора, який знаходиться на продовольчому ринку, тому що сьогодні такого інспектора немає.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що право експортувати тваринницьку продукцію в ЄС отримали 211 українських підприємств.