ru ua

Рада передбачила призначення пенсії за інвалідність у ході Євромайдану

Рада передбачила призначення пенсії за інвалідність у ході Євромайдану Фото: пленарне засідання Верховної Ради України

Відповідний законопроект підтримали 245 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна

Верховна Рада України передбачила призначення пенсії громадянам, які отримали інвалідність у ході Революції гідності, незалежно від наявності страхового стажу. Відповідний законопроект №4022 "Про внесення змін до статті 32 закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо призначення начення пенсій особам, які стали інвалідами внаслідок поранення, каліцтва, контузії або інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі в "Революції гідності" підтримали 245 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

У пояснювальній записці наголошується, що багато потерпілих у ході масових акцій протесту наприкінці 2013 - на початку 2014 років у Києві досить молодого віку і не мають необхідного стажу.

Законом встановлюється, що якщо інвалідність була отримана в результаті поранення, контузії чи інших ушкоджень здоров'я в ході "Революції гідності", і людина звернулася за медичною допомогою в період із 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, то пенсія з інвалідності призначається незалежно від наявності страхового стажу.

Нагадаємо, напередодні президент Петро Порошенко звільнив ще одного суддю за порушення присяги під час Євромайдану.

Як повідомили в ГПУ, трьом екс-беркутівцям інкримінують скоєння теракту на Євромайдані.