Рада засудила рішення польського Сейму щодо визнання Волинської трагедії геноцидом

НовиниПолітика    08.09.2016 - 17:31
Фото: спікер Верховної Ради Андрій Парубій
Фото: спікер Верховної Ради Андрій Парубій

За відповідний проект постанови проголосували 247 депутатів ВРУ

Верховна Рада України засуджує рішення Сенату і згодом ухвалення Сеймом Польщі постанови від 22 липня 2016 року "Щодо вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках", якою надана політично і юридично некоректна оцінка трагічної сторінки українсько-польської історії, що стосується Волинської трагедії, передає кореспондент РБК-Україна

За відповідний проект постанови №5095 проголосували 247 парламентарів.

"Верховна Рада засуджує односторонні дії Сенату та Сейму  Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття… Парламент України вважає встановлення Сеймом Республіки Польща "Національного дня пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках" за вияв політизації трагічних сторінок українсько-польської історії", - сказано у документі.

Так, на думку українських парламентарів, необхідно з належною повагою і рівною турботою вшановувати пам'ять усіх жертв на території обох держав.

"Верховна Рада України наголошує на тому, що прийняття постанов Сенату і Сейму Республіки Польща відбувалося в супроводі антиукраїнської акції з нищенням українських пам’ятників на території Польщі, атаками на учасників релігійних урочистостей, забороною проведення культурних заходів та шовіністичною риторикою", - сказано в проекті постанови.

Крім того, ВР звертає увагу польських депутатів, всієї польської влади та суспільства на те, що антиукраїнські дії та розпалювання антиукраїнських настроїв розгортається в момент найбільшої вразливості української держави, яка перебуває у стані війни з Російською Федерацією. У цій війні агресор використовує історичні питання – зокрема події 40-их рр. ХХ ст. –  як один з елементів війни проти України.

Парламент України вважає, що ухвалення Парламентом Республіки Польща зазначених постанов поставило під загрозу політичний і дипломатичний доробок та зусилля двох держав і народів, спрямовані на взаємне прощення, примирення та вшанування пам’яті невинних жертв: українців та поляків.

Рада вважає, що односторонні політичні оцінки історичних подій несуть високий ризик спричинення конфліктів між нашими суспільствами і державами та сприяють подальшій радикалізації як українського, так і польського суспільств, що послаблює консолідацію зусиль наших громадян, спрямовану на розвиток України і Польщі.

"Верховна Рада України заявляє, що єдиний шлях до примирення і поєднання між українським та польським народами лежить через спільне пізнання фактів та обставин історії, встановлення персональної відповідальності за злочини проти людяності та воєнні злочини і християнське прощення. Верховна Рада України заявляє, що успіх майбутніх українсько-польських відносин лежить у площині погодженої формули порозуміння між Україною та Республікою Польща", - підкреслюється в документі.

Крім того, нардепи закликали істориків вести фаховий діалог з метою розкриття усіх досі нез’ясованих фактів та обставин історії на основі достовірних архівних матеріалів, залишаючи простір для кожної сторони інтерпретувати історичні факти, а політиків України і Польщі – припинити інструменталізувати історичну науку заради досягнення тимчасових політичних вигод, також просять польських колег припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії та зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин між Україною та Польщею для зміцнення партнерства в демократичній Європі на підставі європейських цінностей.

Нагадаємо, раніше маршал Сенату Польщі Станіслав Карчевський підтримав прийняття польськими парламентарями постанови про Волинську трагедію і застеріг Верховну Раду України від прийняття постанови про геноцид проти українців, скоєний поляками.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Рада звільнила 12 суддів за порушення присяги Рада закликала іноземні парламенти не спостерігати за виборами в Держдуму РФ в Криму
On Top