ru ua

Рада хоче ввести кримінальну відповідальність за невиконання військово-транспортного обов'язку

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект № 4710 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації та гарантій громадянам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації".

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект № 4710 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації та гарантій громадянам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації". За відповідне рішення проголосували 228 нардепів.

Законопроект пропонує встановити додаткові гарантії щодо соціального захисту призваних під час мобілізації військовослужбовців, збереження їхніх робочих місць і заробітної плати, запобігання погіршенню рівня достатку військовослужбовців та їхніх родин.
Проектом, зокрема, передбачається зобов'язати банки та інші фінансові установи призупинити нарахування відсотків та пені боржникам, що були призвані на військову службу під час мобілізації, гарантувати збереження робочих місць і рівня заробітної плати за мобілізованими до лав Збройних сил та Національної гвардії.

Згідно з проектом, під час відновлення на роботі не можуть проводитися будь-які додаткові перевірки.

Документ також пропонує встановити, що держава припиняє на період служби нарахування податків та інших зборів, що вимагаються від підприємця-фізичної особи, що була призвана під час мобілізації.

Проектом також пропонується встановити кримінальну відповідальність за неналежне виконання військово-транспортного обов'язку (ухилення, невиконання) керівниками підприємств.