ua en ru

Рада хоче надати податкові пільги для сфери культури та туризму: перелік

Рада хоче надати податкові пільги для сфери культури та туризму: перелік Фото: Верховна рада (Віталій Носач/РБК-Україна)
Автор: РБК-Украина

Верховна рада підтримала за основу зміни до Податкового кодексу України, якими запроваджуються пільги в оподаткуванні для сфери культури, туризму та креативних індустрій. Нардепи схвалила відповідний законопроект №3851 авторства президента Володимира Зеленського.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Проект пропонує звільнити від оподаткування податком на прибуток підприємств для юридичних осіб та податком на доходи фізичних осіб для громадян доходи у вигляді цільових культурних грантів. Ці гранти надаються на безоплатній і безповоротній основі за рахунок коштів державного та/або місцевого бюджетів, міжнародної технічної допомоги для реалізації проекту або програми у сферах культури, туризму та у секторі креативних індустрій.

Передбачається звільнити від ПДФО культурні гранти за умови їх повного та цільового використання. Однак у разі неповного використання такого гранту, суми якого не повернуті надавачу, або його нецільового використання такі суми визнаються доходом і підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Запроваджується і знижена ставка податку на додану вартість у розмірі 7% для більшої доступності театральних вистав та концертів, виступів художніх колективів, артистів, а також виставок, кінематографічних прем'єр, екскурсій у музеях та зоопарках, культурних заходів тощо.

Таку ж знижену ставку хочуть застосовувати до розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення і публічного показу фільмів, адаптованих відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з порушеннями зору та осіб з порушеннями слуху.

Крім того, з 1 січня 2023 року до 1 січня 2025 року закон пропонує звільнити від ПДВ послуги з розповсюдження і показу національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України та адаптованих до україномовної версії.

Також до 1 січня 2023 року документ передбачає застосовувати знижену ставку ПДВ у розмірі 7% до послуг з тимчасового розміщування (проживання), що надають готелі і подібні засоби тимчасового розміщування.

Пропонується звільнити від ПДВ імпорт товарів, що входять до складу національної кінематографічної спадщини.

Цей закон також подовжує до 1 січня 2025 року звільнення від ПДВ:

  • постачання національних фільмів, постачання робіт та послуг із виробництва національних фільмів;
  • постачання робіт та послуг із виготовлення архівного комплекту вихідних матеріалів національних фільмів та фільмів, створених на території України; з тиражування національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених держмовою на території України; з дублювання, озвучення держмовою іноземних фільмів на території України; зі збереження, відновлення та реставрації національної кінематографічної спадщини.

Нагадаємо, у середині липня Зеленський вніс до ВР відповідний проект закону.

Як писало РБК-Україна, президент раніше підписав закон для підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з карантином через коронавірус.