ru ua

Робоча група запропонувала МВФ два шляхи вирішення питання антикорупційного суду

Робоча група запропонувала МВФ два шляхи вирішення питання антикорупційного суду Фото: Леонід Ємець (Віталій Носач/РБК-Україна)

Представники МВФ поки що не погодились на ці два варіанти

Україна запропонувала Міжнародному валютному фонду (МВФ) два варіанти вирішення спірного питання щодо повноважень Міжнародної громадської ради експертів антикорупційного суду (АКС). Про це розповів перший заступник голови парламентського комітету з питань правової політики Леонід Ємець, передає кореспондент РБК-Україна.

"З приводу вето нами запропоновано дві концепції по праву вето (ради експертів відносно обрання окремих кандидатів на посади суддів до антикорупційного суду - ред.). Перша пропозиція в тому, що громадська рада експертів, їх 7 чоловік, приймає рішення про вето. Відповідно до того відсотка, яким було прийнято це рішення ВККС (Вища кваліфікаційна комісія суддів України - ред.) таким же відсотком від своїх 16 може їх подолати", - розповів Ємець.

На думку заступника керівника профільного комітету, зазначена система може не спрацювати.

"Другий варіант. Міжнародна громадська рада експертів дає вето. Якщо ВККС проти цього вето, то направляється на спільне засідання міжнародної ради експертів і ВККС, які можуть його подолати лише двома третинами голосів", - додав нардеп.

Він також зазначив, що представники МВФ поки що не погодились на ці два варіанти.

Нагадаємо, у середу, 16 травня, робоча група парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя обговорила законопроект "Про антикорупційний суд" з представниками групи перемовників від України з МВФ.