Профспілки вимагають від Гройсмана втрутитися в справи "Укрспирту"

НовиниАПК    28.10.2016 - 12:18
Профспілки вимагають від Гройсмана втрутитися в справи "Укрспирту"
Профспілки вимагають від Гройсмана втрутитися в справи "Укрспирту"

Представники заводів "Укрспирту" з'їхалися до Києва, щоб обговорити останні події, які призвели до кризи в області спиртового виробництва, але в призначений час зустріч провести не вдалося. Звернення до Володимира Гройсмана з вимогою втрутитися в справи "Укрспирту" було прийнято на зустрічі профспілок у Києві сьогодні, 27 жовтня, передає телеканал 24.

Як зазначається, в останній момент представників профспілок повідомили про те, що заздалегідь оплачене приміщення нібито вже зайняте.

За словами голови об’єднання організації профспілки ДП "Укрспирт" Віталія Сосницького, дату проведення заходу визначала президія. Про це навіть завчасно повідомили керівництво "Укрспирту".

"ДП "Укрспирт" не зробило оплату приміщення, хоча обіцяло. 26 жовтня ми з рахунку профспілки оплатили залу. Але сьогодні, 27 жовтня, власники приміщення (ДП "Спецaгро") надали лист про те, що зала в цей час вже зайнята. Він датований заднім числом, 25 жовтня", – зазначив він.

Такі дії можна пояснити намаганнями зірвати запланований захід, вважає Віталій Сосницький: "Ми маємо лист від тимчасово виконуючoго обов’язки директора "Укрспирту" Олега Дрожжіна, в якому він просить перенести захід. Але за законом ніхто не має права втручатись у справи профспілкових організацій. Вони зробили це для того, щоб люди сьогодні не приїхали. Ці листи були розіслані всім головам профспілок. Але для переносу засідання знову довелось би скликати президію. Це неможливо. Вчора я особисто розмовляв з Дрожжіним і сказав йому, що я не можу відмінити зустріч, на що почув відповідь: "якщо захочете – ви це зробите".

При цьому, за даними 24, зірвати зустріч не вдалося. Організатори провели її в іншому місці, хоча і з запізненням.

Видання зазначає, що ключовою причиною зриву профспілкової зустрічі стало одне з запланованих до обговорення питань, а саме – необхідність участі співробітників заводів в процесі приватизації. Згідно такого підходу члени колективів мали б отримати частину акцій спиртзаводів.

Голови профспілок підприємств з різних міст розповіли про масові звільнення, тиск на свої колективи та як наслідок відсутність змоги працювати. Апогеєм таких дій з боку нового керівництва стали численні накази про зупинку роботи багатьох віднедавна запущених заводів. Таким чином вони покарали незгодних, які насмілились виступити проти дій новопризначених керівників або проти нав’язаних ними працівників, впевнені члени зібрання, зазначає 24.

Голова профкому Косарського спиртового заводу Черкаської області Людмила Бойко розповіла, що стало причиною раптового закриття заводу в її селі. "Нам надійшов наказ на підприємство про призначення заступником керівника колишнього нашого директора Валентини Крижневої. Ця людина працювала в нас на підприємстві, трудовий колектив знає методи її роботи. Після того, як такі керівники покинули наш завод, він стояв чотири роки з великими боргами. Ми колективом прийняли рішення висловити цій людині свою недовіру та не допустити її до роботи. Керівник нашого підприємства не має до цього відношення, ми просто поставили його перед фактом. Але потім нам спробували нав’язати цю людину знову. А нашого керівника стали засипати доганами, щоб зіпсувати його репутацію та тиснути на нього у такий спосіб", – розповіла пані Людмила. А згодом підприємство отримало наказ про термінове припинення його роботи.

Схожу ситуацію наразі можна спостерігати ледь не на кожному спиртовому підприємстві України.

Враховуючи це, члени профсоюзу "Укрспирту" вирішили написати лист-звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра Аграрної політики та продовольства Тараса Кутового та тимчасово виконуючого обов’язки директора ДП "Укрспирт" Олега Дрожжіна. Люди сподіваються на підтримку прем’єра та міністра та просять їх втрутитись для вирішення кризового питання, йдеться у матеріалі.

Адже всі біди від того, що керувати спиртовою галуззю призначили людей, які не мають належного досвіду роботи в галузі, майже в один голос жаліються члени профспілок. Наразі необхідно провести прозорий конкурс, щоб обрати кваліфіковану людину. Спеціаліст з відповідним досвідом зможе виправити помилки попереднього керівництва, вважають вони.

On Top