Профспілка ДП "Укрспирт" виступає за приватизацію заводів шляхом корпоратизації

НовиниАПК    28.10.2016 - 10:59
Профспілка ДП "Укрспирт" виступає за приватизацію заводів шляхом корпоратизації
Профспілка ДП "Укрспирт" виступає за приватизацію заводів шляхом корпоратизації
До керівника "Укрспирту" Дрожжина виникає безліч питань, - нардеп До бюджетних надходжень у 2016 від приватизації надійшло близько 100 млн гривень

Організація профспілки АПК державного підприємства "Укрспирт" виступає за приватизацію підприємств спиртової галузі шляхом корпоратизації. Про це в ході засідання ініціативної групи заявив голова профспілки ДП Віталій Сосницький, передають українські ЗМІ.

"Ми як профспілка, хочемо внести пропозицію про те, щоб у трудового колективу була частка в державному підприємстві, певний відсоток - 30%, 40% 45%...... ми б хотіли, щоб це було 49%. Якщо інвестор купує завод, то він хотів би бути повним його власником. Але якщо у трудового колективу буде частка, як ви думаєте, чи буде він намагатися працювати ефективніше, щоб наприкінці року одержати дивіденди? Я думаю, що так. Тому ми виступаємо за приватизацію", - сказав Сосницький.

При цьому голова профспілки звертає увагу на те, що мова йде про приватизацію не самого ДП "Укрспирт", а заводів спиртової галузі.

"Яким шляхом - це повинен вирішувати ФДМ, Міністерство економіки, Міністерство аграрної політики та продовольства, і з залученням профспілки виробити механізм проведення приватизації", - зазначає Сосницький.

Він також вважає за доцільне розробити відповідний законопроект, оприлюднити на офіційному сайті, обговорити його публічно, в тому числі з трудовими колективами, з майбутніми інвесторами, щоб зрозуміти їх бачення. "Врахувати частку трудового колективу - ось і все, що ми хочемо", - заявляє голова профспілки.

Згідно з даними видання, на зборах профспілки, які відбулися 27 жовтня, планувалося прийняти рішення про першочергове право працівників підприємств спиртової галузі на участь у приватизації, в результаті якої кожен співробітник підприємств галузі має стати акціонером.

ЗМІ відзначають, що збори пройшли без наявності кворуму, який становить 28 чоловік, тобто дві третини від загальної кількості, а прибули лише 17 членів профспілки.

Як повідомлялося раніше, організація профспілки АПК державного підприємства "Укрспирт" заявляє про перешкоджання з боку керівництва ДП в проведенні зборів профспілки, на якому планувався розгляд ряду важливих питань. Зазначається, що співробітники заводів напередодні отримали листа від тимчасово виконуючого обов'язки директора ДП "Укрспирт" Олега Дрожжина в якому рекомендовано перенести профспілкові збори на 25 листопада.

Читайте в розділі

У Lauffer Group заявили про 1,3 млрд сплачених податків за 2015 рік

Директор Lauffer Group: у 2015 році ми заплатили 1,3 млрд гривень податків

Молдова заборонила імпорт української свинини через спалах АЧС

On Top