Продан попросив Єврокомісію сприяти нормалізації транзиту російського газу через Україну та Словаччину

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан у листі до комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера передав прохання до Європейської комісії сприяти врегулюванню ситуації, що склалася, для відновлення та нормалізації транзитних поставок російського природного газу через територію України та Словацької Республіки.

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан у листі до комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера передав прохання до Європейської комісії сприяти врегулюванню ситуації, що склалася, для відновлення та нормалізації транзитних поставок російського природного газу через територію України та Словацької Республіки. Про це повідомляє прес-служба українського Міненерго.

Міністр наголосив, що зменшення транзиту російського газу через Україну і Словаччину є суттєвим і викликає занепокоєння уряду України, оскільки може вплинути на енергетичну безпеку як України, так і країн Європейського Союзу.

Крім того, зазначають у прес-службі, Продан попросив врахувати це питання під час майбутніх тристоронніх переговорів у форматі Україна - ЄС - РФ та вкотре запевнив, що Україна залишається надійним партнером у питанні транзиту російського газу до європейських країн.

Нагадаємо, 15 вересня 2014 р. словацький газотранспортний оператор Eustream повідомив про скорочення обсягів прокачування російського природного газу. У свою чергу в "Газпромі" пояснили скорочення обсягу транзиту газу через Словаччину завершенням ремонту газопроводу "Ямал-Європа" і, відповідно, збільшенням постачань через нього.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся