Обсяг транзиту газу через Словаччину скоротився через завершення ремонту газопроводу "Ямал-Європа", - "Газпром"

Объем транзита газа через территорию Словакии сократился из-за завершения ремонта газопровода "Ямал-Европа".

Обсяг транзиту газу через територію Словаччини скоротився через завершення ремонту газопроводу "Ямал-Європа". Про це Агентству газової інформації (АГІ) повідомив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Зараз після ремонту йде більше газу через газопровід "Ямал - Європа", тому через Словаччину поставки менше", - зазначив Купріянов.

Раніше сьогодні стало відомо, що у порівнянні з середніми за останні два тижні обсяги прокачування, заявлені "Газпромом" на 15 вересня, скоротилися приблизно на 17%, порівняно з максимальним у вересні 2014 р. обсягом транзиту - більш ніж на 21%.

За даними словацького газотранспортного оператора Eustream, "Газпром" планує прокачати через Словаччину лише 49,6 млн куб. м, тоді як ще 3 вересня обсяг прокачування перевищував 63 млн куб. м. У червні 2014 р. під час планового ремонту газопроводу "Північний потік" обсяги прокачування російського газу по Ужгородському коридору досягали 15 млн куб. м на добу.

Минулого тижня на дефіцит поставок скаржилася і польська компанія PGNiG, на час вимушена припинити реверсні поставки газу в Україну. Тоді Купріянов пояснював відхилення фактичних обсягів поставок заявок від польської сторони закачуванням газу в підземних газосховищах Росії.

"Постачання газу за всіма напрямами здійснюються виходячи з наявних на даний момент ресурсів для експорту і триваючої закачування в ПСГ на території Російської Федерації", - пояснив Купріянов.

Раніше у ЄС заявили, що обсяги поставок російського газу з РФ в країни Європейського союзу та з ЄС в Україну нормалізувалися.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся