Присяжнюк: За півроку в український АПК залучено 152 млн дол іноземних інвестицій

За півроку в українське сільське господарство надійшло понад 152 млн дол. іноземних інвестицій, з них половина - в переробку сільгосппродукції та харчопром. У разі підписання угоди про Зону вільної торгівлі ( ЗВТ) з ЄС, інвестиції в ці галузі значно зростуть, а також збільшиться кредитування дрібнотоварних виробників та фермерів. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«Аграрний сектор економіки держави залишається дуже привабливим. Крім традиційного зернового напрямку , зростає популярність садівництва і виробництва фруктів. Крім того, ми зробили ряд правильних кроків і стимулювали інвестування у виробництво яловичини і свинини. А після підписання угоди про ЗВТ з ЄС стрімко зростуть грошові потоки в переробку сільгосппродукції, виробництво готових продуктів харчування для продовольчого ринку Європи», - підкреслив міністр.

За словами Миколи Присяжнюка, в харчову промисловість України за півроку вже надійшло майже 76 млн дол. інвестицій. У цілому приріст іноземного капіталу в АПК країни за цей час досяг 152,2 млн дол.

«Варто зазначити , що не тільки великі агрохолдинги залучають інвесторів. Провідні світові фінансові інститути декларують свою готовність фінансувати українських фермерів, одноосібників та дрібнотоварних виробників. Це свідчить про те, що фінустанови світового рівня відчувають довіру до наших сільгоспвиробникам усіх рівнів. А це заслуга всіх аграріїв», - підкреслив Присяжнюк.

Він нагадав, що ЄБРР щорічно інвестує в сільське господарство України близько 200 млн євро, причому банк високо оцінює перспективи збільшення фінансування.

Також міністр додав, що на сьогоднішній день основними іноземними інвесторами у вітчизняне сільське господарство є Данія, Німеччина, Великобританія, Франція, Польща, США, Нідерланди, Швеція, Словаччина та Росія .

Нагадаємо, сьогодні перший віце-прем'єр Сергій Арбузов зазначив, що в Україні є всі передумови для подальшого збільшення виробництва сільгосппродукції в одноосібних і фермерських господарствах. Цьому сприяють ефективні державні програми підтримки, а також зростання інвестицій в цей сектор АПК.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся