ru ua

Привласнення нафтопроводу та торгівля з "ЛДНР". Медведчук дав покази проти Порошенка

Привласнення нафтопроводу та торгівля з "ЛДНР". Медведчук дав покази проти Порошенка Фото: Петро Порошенко та Віктор Медведчук (колаж, РБК-Україна)

Затриманий нардеп Віктор Медведчук, якому висунуто підозру у державній зраді та сприянні тероризму, дав покази у справах про виведення з держвласності нафтопроводу та торгівлю з "ЛДНР". Він описав роль п'ятого президента Петра Порошенка.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Службу безпеки.

Зазначається, що Медведчук розкрив деталі схеми про привласнення частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара - Західний напрямок" для подальшого прокачування через нього дизельного палива.

За його словами, Порошенко не лише звернувся до нього з проханням сконтактувати з керівництвом РФ, а й забезпечив прийняття необхідних рішень в усіх українських інстанціях.

"Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по факту - власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна - всі вони приймали рішення, звісно, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка", - сказав Медведчук.

Підозрюваний нардеп запевняє, що за рік роботи трубопровід заробив для його власників вдвічі більше коштів, ніж було вкладено в його викуп - до 42 млн доларів. З травня 2019 року після припинення повноважень Порошенка прокачка дизель через трубопровід припиналася.

Також Медведчук розповів деталі налагодженої у 2014-2015 роках схеми з закупівлі вугілля для потреб енергетики України з територій так званих "ЛДНР".

"У цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями і тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему", - пояснив депутат.

Медведчук назвав конкретні прізвища високопосадовців, які були причетні до злочинної схеми. Серед них колишні урядовці, екскерівництво Нацбанку, народні депутати і представники правоохоронних структур.

В СБУ додали, що продовжують слідчі дії з затриманим, щоб встановити всі деталі, обставини, особи організаторів та учасників злочинів.

Оновлено.

У Порошенка відреагували на заяви Медведчука, назвавши їх "очевидною інформаційною диверсією в інтересах-країни агресора".

"Медведчук, який рятує свою шкуру від відповідальності за свою антиукраїнську діяльність, готовий "заявляти" будь-що про будь-кого. Це далеко не перші "сенсаційні" покази проти Порошенка...Немає жодних сумнівів, що слова про Порошенка Медведчуку написали замовники, тому й читав він їх з суфлера. "Оплатою" за ці "свідчення" було переведення в кращі умови перебування та обіцянки обміну", - йдеться у заяві очолюваної Порошенком "Євросолідарності".