ru ua

Прем'єр РФ виключає зниження ціни на газ для України менш 385 дол. за тис. куб. м

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв виключає зниження ціни на газ для України менш 385 дол. за тис. куб. м.

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв виключає зниження ціни на газ для України менш 385 дол. за тис. куб. м. Про це він написав у Facebook.

Так, Медведєв назвав 2 умови, за яких РФ готова обговорювати питання співпраці з Україною у газовій сфері.

"Перше. Погашення існуючої заборгованості, яка досягла астрономічної цифри. І друге. Навіть при використанні сезонних цін середня ціна по року повинна скласти 385 доларів за 1 тис. куб. м з урахуванням обговореного скасування існуючого російської мита, про що добре відомо нашим партнерам", - написав він.

"Якщо їм не потрібні знижки, готові повернутися до ціни 485 доларів за 1 тис. куб. м. Ця ціна цілком нас влаштовує", - додав Медведєв.

Сьогодні на засіданні Кабміну Арсеній Яценюк заявив, що "Україна не платила російському "Газпрому" 500 доларів за тисячу кубічних метрів газу і платити не буде".

Він також нагадав, що українська сторона запропонувала "суто економічний і європейський" підхід.

"В низький сезон ми платимо 300 доларів. Це ринкова ціна. У високий сезон, коли зима, - платимо 385. При середній ціні виходить 340 доларів. Якщо так не влаштовує, ми пропонуємо інший варіант. Є спотовий ринок Європи. За мінусом транзиту ми готові прив'язатися до спотового ринку, до фактичної квазігазовой біржі і платити так само по ринку", - сказав Яценюк.