Уряд ухвалив Основні засади управління держпідприємствами

Фото: завод "Антонов" (facebook.com/antonov.company)
Фото: завод "Антонов" (facebook.com/antonov.company)

Більшість державних підприємств мають бути приватизовані

Кабінет міністрів України на засіданні 10 жовтня затвердив Основні засади впровадження політики власності щодо суб’єктів господарювання державного сектору економіки Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Мінекономрозвитку, яке розробляло документ.

"Документ розроблено з урахуванням кращих світових практик політики власності державних підприємств, зокрема OECD Guidelines on Corporate Governance of SOEs (Рекомендації щодо корпоративного управління державними підприємствами Організації економічного співробітництва та розвитку)", - наголошується в повідомленні.

У документі передбачено, що у власності держави мають залишитись підприємства, що виконують покладені на державу функції, або є природними монополіями. При цьому інші підприємства мають бути приватизовані, передані в комунальну власність, державно-приватне партнерство або ліквідовані.

Тепер органи влади, які здійснюють управління державними компаніями, мають протягом місяця розробити, затвердити і оприлюднити окремі політики власності для особливо важливих державних підприємств. Вони також мають забезпечити впровадження політики власності на всіх підприємствах, що належать до державної форми власності, зазначили в Мінекономіки.

Нагадаємо, проект державного бюджету на 2019 рік, поданий Кабінетом міністрів до Верховної ради, передбачає надходження від приватизації в сумі 17,1 млрд гривень.

Відзначимо, що Рахункова палата під час аудиту виявила неналежне управління Міністерством інфраструктури об'єктами держвласності, що належать до сфери його управління.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся