ПР вважає, що прохання про лікування за кордоном повинен подавати особисто ув'язнений, а не його адвокат

Народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник вважає, що в законі про лікування ув'язнених за кордоном необхідно прописати, що прохання про лікування за кордоном повинен подавати особисто ув'язнений. Про це він заявив сьогодні в ході засідання робочої групи, яка займається підготовкою законопроекту щодо лікування екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, передає кореспондент РБК-Україна. 

За словами Олійника, якщо мова йде про лікування за кордоном, то потрібно, щоб подавав заяву особисто засуджений, не інші особи, так як ця норма може стати приводом для вивезення ув'язненого навіть без його відома.

"Принциповим є, перш за все, що має бути особисте звернення засудженої особи і повинно бути письмове зобов'язання про те, що добровільно у термін, який визначено постановою чи рішенням суду, особа, яка вылечилось, повинен повернутися в Україну. Науково-експертне управління сказало, що цього може бути і не достатньо і потрібно внести якийсь заставу. Напевно, треба прийняти це рішення, але... розміри застави передати в компетенцію суду. Це різні речі. Треба вважати і особистість, і збитки, і так далі. Може це буде повний заставу, може це буде мінімальний, частковий, але це додатковий механізм, який дозволяє впливати на поведінку особи, яка взяла добровільне зобов'язання. На мій погляд, особа має добровільно виїхати з України, там провести лікування, а далі, звичайно, повернутися, щоб ми не задіяли механізми екстрадиції", - сказав Олійник.

У той же час, на думку опозиції, таку заяву може подавати і адвокат засудженого, якщо у нього є довіреність.

Крім того, за словами Олійника, принциповим є те, що повинні прописати питання щодо погашення боргу або завданої шкоди інтересам держави або потерпілого.

"В даному випадку це питання нашими партнерами абсолютно не сприймаються і вони не хочуть його розглядати", - зазначив Олійник.

Крім того, він пропонує до уваги і обставини, коли особу засуджено за двома справах, по одному з яких воно вже відбуває покарання, а з іншого - ще триває слідство.

"Коли суд прийме рішення, то і два інші суду також повинні прийняти рішення", - зазначив Олійник.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся