ru ua

ПР пропонує знизити поріг, необхідний для формування депутатських груп, - джерела

У Партії регіонів (ПР) пропонують знизити з 32 до 15 осіб мінімальний поріг, необхідний для формування депутатської групи з правами фракції. Про це повідомляє "Комерсант-Україна" з посиланням на неназвані джерела.

"Законопроект про зниження порогу для формування груп буде зареєстрований в Раді на наступному пленарному тижні (з 16 по 20 вересня) - це дозволить створити дві депутатські групи з числа мажоритарників. Цифра варіюється в діапазоні 14-15 осіб", - повідомило джерело в ПР. Він уточнив, що переговори про склад та керівництво майбутніх груп ще тривають. "Одну групу прагне очолити Ігор Рибаков (позафракційний; в VI скликанні Ради очолював депутатську групу "Реформи заради майбутнього"). Друга створюється під Ігоря Єремєєва (позафракційний; співвласник групи компаній "Континіум"), але не факт, що її очолить саме він",- підкреслив співрозмовник видання.

Нагадаємо, правила формування депутатських фракцій і груп регулюються ст. 58 і ст. 59 закону "Про регламент Верховної ради". Згідно з документом, число депутатів у групі, яка прирівнюється до фракції, не може бути менше, ніж у самої нечисленної фракції. Як відомо, в Раді VII скликання найменша фракція у комуністів - 32 народних депутата.

Політичне рішення знизити поріг було прийняте 4 вересня на зустрічі Президента Віктора Януковича з народними депутатами фракції ПР. "Президент дав зрозуміти, що варто поглибити співпрацю з позафракційними депутатами. Він сказав: "Людям, які хочуть з нами працювати, треба надати таку можливість", - розповів один з народних депутатів від Партії регіонів. При цьому перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов запевнив, що переформатування парламенту відбудеться вже "найближчим часом". "Зараз мені складно сказати, чи буде створена одна велика депутатська група або ми знизимо планку для створення двох груп, але в будь-якому випадку ми повинні дати можливість депутатам самоорганізуватися - мажоритарники нарешті зрозуміли, що один в полі не воїн", - заявив Чечетов.

Незважаючи на заяви ПР, опитані "Комерсант-Україна" позафракційні депутати стверджують, що з ними не ведуться переговори про входження до групи. "Поки що мені ніхто не пропонував вступити в яку-небудь групу. Можу сказати тільки, що я не бачу себе в групі, яку може очолити Ігор Рибаков", - заявила народний депутат Анжеліка Лабунська, додавши, що підтримає законопроект ПР.

Народний депутат Олесь Доній зазначив, що розмови про об'єднання позафракційних парламентарів ведуться давно, але після зустрічі Президента з фракцією ПР йому ніяких пропозицій не надходило. "Очевидно, у Партії регіонів непростий період - президент і його фракція взяли курс на євроінтеграцію, а це ускладнило відносини серед парламентської більшості - як з Компартією, так і всередині ПР", - заявив Доній. За його словами, виступивши з ініціативою зміни регламенту, "в ПР намагаються підстрахуватися від можливого саботажу всередині більшості". "Соратники Віктора Януковича шукають союзників на стороні - зараз їм доводиться співпрацювати з опозицією і шукати підходи до нас. Перший крок до цього - знизити поріг для створення груп, ми на цьому давно наполягаємо", - підкреслив депутат.

Між тим представники опозиційних фракцій впевнені, що ініціатива ПР спрямована проти них. "Розмови про те, щоб знизити поріг для депутатських груп, дійсно ведуться. Я вважаю, що ці дії спрямовані на розкол опозиційних фракцій", - заявив виданню перший заступник голови регламентного комітету Ради Валерій Карпунцов (УДАР).