Порошенко прокоментував скандал з офшорами

Порошенко прокоментував скандал з офшорами
Фото: президент України Петро Порошенко

За словами президента, він відійшов від управління активами і доручив це консалтингових та юридичних компаній

Президент України Петро Порошенко прокоментував скандал з офшорами. Офіційна заява президента опубліковано на його Facebook.

"Я перша посадова особа в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх доходів, сплати податків і питання конфлікту інтересів, які вирішую в рамках українського законодавства і міжнародного приватного права. Ставши президентом, я відійшов від управління активами, доручивши цю справу відповідним консалтинговим та юридичним компаніям", - заявив Порошенко.


За словами президента, він очікує, що вони нададуть вичерпні пояснення для української та міжнародної преси.

 

Я перша посадова особа в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків, сплати податків і питання конфлі...

Posted by Петро Порошенко on Monday, April 4, 2016

Нагадаємо, 3 квітня ЗМІ показали фільм "Офшори державного рівня", який складається з трьох циклів, один з яких присвячений президентові України Петру Порошенку - "Подвійне життя Президента". У сюжеті, зокрема, йдеться, що він так і не передав свої активи в траст, про що заявляв раніше. У той же час він почав реструктуризувати свої активи Roshen з допомогою створення трьох офшорних компаній.

Зокрема, влітку 2014 року в ході проведення корпоративної реструктуризації була заснована компанія Prime Asset Partners Limited, яка була підготовчою стадією для подальшого продажу групи Roshen. Після її заснування компанія не здійснювала ніякої діяльності, окрім тієї, що вказана нижче. Восени 2014 Prime Asset Partners Limited заснувала на Кіпрі компанії CEE Confectionery Investments Limited, яка в свою чергу заснувала в Нідерландах компанію Roshen Europe BV.

Юридичні радники Порошенко виправдовують створення офшорної піраміди тим, що це "відповідає ринковій практиці в Україні для компаній, які підлягають продажу стратегічним інвесторам".

Крім того, в декларації за 2014 він не вказав, що створив компанію за кордоном.

У свою чергу, Міжнародна неурядова організація Transparency International закликала президента України Петра Порошенка подати правдиву інформацію про доходи.

Детальніше про офшорні скандали читайте на РБК-Україна.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся