Порошенко пообіцяв покарати винуватих у підвищенні ціни на скраплений газ

Порошенко пообіцяв покарати винуватих у підвищенні ціни на скраплений газ
Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

АМКУ має вжити всіх заходів, щоб не допустити монопольного становища на ринку скрапленого газу, заявив Порошенко

Винуваті у підвищенні ціни на скраплений газ будуть оштрафовані. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки до Львівської області, відповідаючи на запитання журналістів, чи буде врегульована ситуація у зв’язку із різким підвищенням ціни на зріджений газ, яким українці заправляють автомобілі, передає прес-служба глави держави.

"Позиція перша: Антимонопольний комітет має вжити всіх заходів для того, щоб не допустити монопольного становища і зростання ціни. Будуть перевірені всі постачальники газу. І якщо буде встановлений факт отримання монопольно високого прибутку, ті, хто це допустив, будуть оштрафовані, і ситуація буде повернута до норми", - сказав Порошенко.

Президент розповів, що питання підвищення ціни на скраплений газ обговорювалося з урядом і прем’єр-міністром.

"Питання складається із двох дуже важливих частин. Перша частина – це частина соціальна. Мова не йде про підприємства. Йдеться про те, що значна частина водіїв експлуатує автомобільний транспорт, який заправляється зрідженим газом, і різке  здорожчання цін не може бути прийнятним і не може залишатись без реакції влади", - заявив Порошенко.

На його думку, друга складова питання - геополітична.

"Ви знаєте, що в умовах гібридної війни, коли основним постачальником скрапленого газу була Російська Федерація, були прийняті рішення щодо припинення або обмеження постачання. Так само як це відбувалось з природнім газом. Ми маємо налагодити власне виробництво скрапленого газу і ті заблоковані обсяги з Російської Федерації мають бути компенсовані українським виробництвом", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив профільним міністерствам, Антимонопольному комітету, Державній фіскальної службі і правоохоронним органам розібратися з ситуацією на ринку скрапленого газу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся