Порошенко підписав закон про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність

Порошенко підписав закон про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність
Фото: підписання документа президентом України (president.gov.ua)

Закон визначає правові засади здійснення аудиторської діяльності в Україні

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 2258-VІІІ "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність". Про це повідомляється на сайті президента.

"Закон визначає правові засади аудиту фінансової звітності, здійснення аудиторської діяльності в Україні, врегульовує відносини, що виникають при її здійсненні, та приводить норми національного законодавства у сфері аудиторської діяльності у відповідність із законодавством Європейського Союзу", - йдеться у повідомленні.

Згідно з документом, пропонується, зокрема створити Орган суспільного нагляду, який насамперед буде здійснювати контроль за якістю аудиторських послуг, що надаються підприємствам, які становлять суспільний інтерес. Він складатиметься з Ради нагляду за аудиторською діяльністю та Інспекції із забезпечення якості.

Також будуть підвищені вимоги до аудиторів, що надаватимуть послуги підприємствам, які становлять суспільний інтерес.

Крім цього, встановлюється новий порядок атестації аудиторів та пропонується створити Аудиторську палату України.

Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року та вводиться в дію з 1 жовтня 2018 року, крім положення, що стосується змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, у січні ЄС закликав Україну завершити реформу у сфері аудиту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся