ua ru

Порошенко схвалив зарахування до держбюджету 95% ренти за користування надрами

Порошенко схвалив зарахування до держбюджету 95% ренти за користування надрами Фото: Порошенко схвалив закон про зарахування рентної плати

Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року

Президент України Петро Порошенко підписав закон про зарахування частини рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату до місцевих бюджетів, який набуде чинності 1 січня 2018 року. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Як повідомляється, законом №1793-VIII, прийнятим Верховною Радою 20 грудня 2016 року, вносяться зміни до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату.

Метою закону є стимулювання розвитку регіонів, на території яких ведеться видобуток вуглеводнів.

Відповідно до внесених змін, до доходів загального фонду державного бюджету зараховуються 95% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату.

Крім цього, 2% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату зараховується до районних бюджетів за місцезнаходженням (місцем видобутку) відповідних природних ресурсів.

Також законом встановлюється, що 3% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату зараховується до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, бюджетів об'єднаних територіальних громад за місцезнаходженням (місцем видобутку) відповідних природних ресурсів.

Згідно із законом 2% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів за місцезнаходженням (місцем видобутку) відповідних природних ресурсів

Закон також встановлює, що 1% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату зараховується до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем видобутку) відповідних природних ресурсів

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект №3038-1 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо справедливого розподілу рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату)". За документ проголосували 259 парламентаріїв.