ua en ru

Рада схвалила зарахування до держбюджету 95% ренти за користування надрами

Рада схвалила зарахування до держбюджету 95% ренти за користування надрами Фото: Верховна Рада України

Документ підтримали 259 нардепів

Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроект №3038-1 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо справедливого розподілу рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату)". За документ проголосували 259 парламентарів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Законопроект спрямований на розвиток адміністративно-територіальних одиниць, на території яких ведеться видобуток вуглеводнів, і налагодження плідної співпраці між підприємствами нафтогазовидобувного комплексу та органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування", - зазначають автори проекту в пояснювальній записці.

Так, законом пропонується внести зміни до низки статей Бюджетного кодексу України.

Зокрема, пропонується встановити, що до доходів загального фонду державного бюджету зараховуються 95% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату (зміни до статті 29 Бюджетного кодексу України).

Передбачається, що до доходів загального фонду бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються відповідно до закону і перспективним планом формування територій громад, належать 1,5% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату.

Згідно з проектом, передбачається також, що до доходів загального фонду бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів належать 1,5% рентної плати за користування надрами для видобутку.

Крім того, встановлюється, що до доходів загального фонду бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів відносяться 2% рентної плати за користування надрами для видобутку.

Закон вступить в силу з 1 січня 2018 року.

Нагадаємо, ВР підтримала в другому читанні законопроект №5132 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році".