ru ua

У Польщі журналістам заборонили доступ у Сейм 17-18 грудня

У Польщі журналістам заборонили доступ у Сейм 17-18 грудня Фото: Сейм Польщі без журналістів

Таке рішення ухвалив спікер польського парламенту

Маршалок (спікер) польського парламенту (Сейму) Марек Кухцінський видав заборону на доступ журналістів до будівлі законодавчого органу на ці вихідні. Про це передає місцеве видання Onet.pl.

Зазначено, що зранку 17 грудня охорона спікера не дозволила журналістам PAP і TVN24 увійти до будівлі Сейму на підставі чинних перепусток.

"На підставі рішення маршалка Сейму", - пояснив охоронець на вході до Сейму.

Водночас у зв’язку з відсутністю журналістів, про події в приміщенні Сейму повідомляють у соцмережах депутати опозиції.

Раніше опозиція на знак протесту проти обмеження роботи журналістів у Сеймі заблокувала парламентську трибуну. Тим самим Сейм не зміг продовжувати подальшу роботу, хоча на засіданні очікувалося ухвалення бюджету на 2017 рік.

Пізніше спікер Сейму переніс засідання до іншого приміщення, де депутати ухвалили кілька законів, в тому числі і бюджет. Голосування відбувалося шляхом підняття рук. Опозиція наполягає на незаконності цього голосування, оскільки для його початку не було кворуму і вимагає скликати засідання на 20 грудня.

Нагадаємо, у ніч на 17 грудня під будівлею Сейму зібралися понад дві тисячі протестувальників, які заблокували виходи з парламенту. Однак поліція їх відтіснила, і депутати правлячої партії змогли залишити Сейм.