ru ua

У Польщі визнали винним генерала, що відповідав за політ президента Качинського

У Польщі визнали винним генерала, що відповідав за політ президента Качинського Фото: уламки Ту-154 під Смоленськом

Генерал Павло Белавни засуджений до півтора років умовного позбавлення волі

Окружний суд Варшави визнав винним генерала Павла Белавни в неналежному виконанні своїх обов'язків, в результаті яких в 2010 році під час катастрофи загинув президент Польщі Лех Качинський, і засудив його до півтора років умовного позбавлення волі. Про це повідомляє служба BBC.

Звинувачення заявило, що Белавни не перевірив аеропорт призначення і маршрут пересування президента. Також генерала звинуватили в тому, що в смоленському аеропорту не було співробітника Бюро охорони уряду. Сам генерал заперечував свою провину.

Згідно зі звітом Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи президентського лайнера стали неправильні дії екіпажу.


Польські експерти, зокрема, зробили висновок, що екіпаж був навчений "поспішно і недбало", вів літак на занадто малій висоті і ігнорував автоматичні попередження про небезпеку в погодних умовах, що не дозволяли бачити землю.

Нагадаємо, в 2016 році Міноборони Польщі відновило розслідування причин авіакатастрофи літака Ту-154 під Смоленськом за 10 квітня 2010 року, в результаті якої загинув президент Польщі Лех Качинський.

У відомстві допускають можливість звернення до союзників по НАТО з проханням посприяти у справі про передачу уламків президентського літака ТУ-154М, який зазнав аварії в квітні 2010 року під Смоленськом.