Польща вислала росіянина за підозрою у веденні гібридної війни

Новини Політика 12.10.2017 - 12:13
Фото: Польща (Wikimedia)
Фото: Польща (Wikimedia)

Росіянин підтримував контакти зі спецслужбами РФ

З Польщі вислали громадянина Російської Федерації на вимогу глави Агентства внутрішньої безпеки країни, яке запідозрило його в участі у гібридній війні проти країни. Про це повідомляє місцеве видання Niezalezna.

Вказано,що росіянина Дмитра К. депортували з Польщі у ніч на четвер.  

Так, агентство внутрішньої безпеки встановило, що росіянин був залучений в ініціювання та здійснення заходів у межах гібридної війни проти Польщі та підтримував контакти зі спецслужбами РФ.

Зазначається, що у якості прикриття громадянин РФ використовував співпрацю з Інститутом стратегічних досліджень у Москві. Завдяки статусу науковця росіянин мав контакти в наукових і журналістських колах Польщі. Вказано, що активну діяльність він проводив у 2016-2017 роках.

При цьому серед областей, яким велику увагу приділяв російський громадянин, були польсько-українські відносини.

"Він працював над підвищенням напруженості, керував низкою ініціатив інформаційної кампанії для Росії, стимулював і вживав заходів, які повинні бути представлені як масовий спротив закону про ліквідацію радянських пам'ятників у Польщі", - зазначив в інтерв'ю виданню TVP Info речник координатора спецслужби Станіслав Жарин.

Нагадаємо, у Польщі сейм (нижня палата парламенту) переважною більшістю схвалив збільшення витрат на оборону вище рівня, необхідного НАТО, на тлі "російської загрози".