Польща має намір розвивати внутрішній видобуток газу

Польща має намір розвивати внутрішній видобуток газу
Фото: видобуток газу (pgnig.pl)

Поляки хочуть гарантувати свою енергетичну безпеку

Уряд вважає внутрішній видобуток газу стратегічним елементом енергетичної безпеки. Про це сказав в Сеймі віце-міністр енергії Міхал Куртика, передає Польське радіо.

На його думку, ключовим регіоном у цій сфері є Підкарпатське воєводство. З 4 мільярдів кубометрів природного газу, який добувають у Польщі протягом року, 1,4 мільярда відбувається з Підкарпаття. Видобуток нафти на цій території сягає 40 тонн в рік. За словами віце-міністра Міхала Куртики, "немає кращого способу гарантувати енергетичну безпеку, ніж газ із власних запасів".

В останні роки польські компанії посилили розвідувальні роботи і видобуток вуглеводнів на півдні Польщі.

Зокрема, польська нафтогазова компанія PGNiG експлуатує тут 136 покладів нафти і газу, має 22 концесії на пошуки і видобуток. В семи місцях працює разом з компанією Orlen Upstream. Завдяки використанню нових технологій, вдалося задокументувати 4 млрд куб газу і відкрити нетрадиційні поклади на деяких територіях.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав проект газопроводу "Північний потік-2" вкрай небезпечним.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся