Поліція отримала право терміново втручатися у ситуації з домашнім насильством

Поліція отримала право терміново втручатися у ситуації з домашнім насильством
Ілюстративне фото (pixabay.com)

Відтепер поліція зможе моментально забороняти кривднику наближатися до постраждалого

В Україні 11 вересня набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ (МВС) України щодо термінових заборонних приписів у ситуаціях домашнього насильства. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Зазначається, що відтепер правоохоронці зможуть відразу подбати про безпеку жертви, виписавши кривднику терміновий припис.

"Такий припис накладатиме на правопорушника зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; міститиме заборону на вхід та перебування в цьому місці; а також заборонятиме кривднику в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою", - зазначили в МВС.

Таким чином це дозволить негайно усунути загрози життю чи здоров’ю постраждалого, повністю убезпечивши жертву від агресора.

Поліція отримала право терміново втручатися у ситуації з домашнім насильством

Нагадаємо, терміновий заборонний припис для протидії домашньому насильству затвердили в Україні 27 серпня 2018 року. Раніше РБК-Україна повідомляло, що Кабінет міністрів 22 серпня прийняв постанову "Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі"

Додамо, що в Україні з'являться притулки для потерпілих від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Притулки будуть створені для надання постраждалим від домашнього насильства місця безпечного тимчасового перебування та комплексної допомоги.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся