ua en ru

Парламент планує виключити Росію з переліку європейських мовників

Парламент планує виключити Росію з переліку європейських мовників Фото: Верховна Рада України

Прийняття закону сприятиме захисту телеінформаційного простору України

Верховна Рада України планує виключити Росію зі списку європейських мовників у сфері телебачення і радіомовлення. Відповідний проект закону №2766 "Про внесення змін до закону "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва) у першому читанні підтримав 231 нардеп, передає кореспондент РБК-Україна.

Згідно з пояснювальною запискою, прийняття закону сприятиме захисту телеінформаційного простору України та інших країн, які ратифікували Конвенцію.

Так, законопроектом пропонується частину четверту статті 28 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" викласти в такій редакції: ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжках часу між 7:00 і 23:00 мають дотримуватися таких пропорцій між українськими та іноземними передачами: передачі європейського виробництва, а також США і Канади повинні становити не менше 70% загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50% загального тижневого обсягу мовлення - передачі українського виробництва.

Зазначається, що в радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців мають становити не менше 50% загального щотижневого обсягу мовлення.

Для цілей цього пункту передачею європейського вважається передача, створена однією або кількома юридичними особами - резидентами країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення.

До передач європейського виробництва, крім випадків, визначених цим пунктом, також відносяться передачі, виготовлені на замовлення юридичних осіб-резидентів країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення за умови, що безпосереднім виробником такої передачі також є особи-резиденти таких країн.

У випадку, якщо передача створена на замовлення або за участю одного або декількох юридичних осіб - резидентів країни, визнаної Верховною Радою України державою-агресором (державою-окупантом), така передача не може вважатися передачею європейського або українського виробництва.

Нагадаємо, український телеефір поповниться трьома російськомовними телеканалами з Латвії.