ua ru

Палата представників США схвалила пакет підтримки України на 40 млрд доларів

Палата представників США схвалила пакет підтримки України на 40 млрд доларів Фото: Палата представників США прийняла пакет підтримки України на 40 млрд доларів (Getty Images)

Палата представників США схвалила масштабний пакет допомоги, що передбачає підтримку України на загальну суму близько 40 млрд доларів. Документ підтримали 368 законодавців, 57 висловилися проти.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання Палати представників США.

Тепер він надійде на розгляд Сенату Конгресу.

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що після того, як Палата представників схвалила пакет, Сенат "прийме швидкі заходи", щоб затвердити його і відправити на підпис Байдену.

Законопроєкт містить збільшення фінансування повноважень президента з 5 млрд доларів, які спочатку запитувала адміністрація Байдена, до 11 млрд доларів. Фінансування повноважень президента щодо скорочення витрат дозволяє адміністрації відправляти військову техніку і зброю із запасів США. Це був один з основних способів оперативного забезпечення українців військовою технікою.

Спочатку президент США запитував у Конгресу 33 млрд доларів. Але законодавці мають намір додатково виділити 3,4 млрд доларів на військову допомогу і 3,4 млрд доларів на гуманітарні питання.

Початковий запит Байдена в розмірі 33 млрд доларів для України повинен був розподілитися так: 20,4 млрд доларів направлялося у вигляді військової допомоги, 8,5 млрд доларів - у вигляді економічної допомоги і 3 млрд доларів – на розв'язання гуманітарних питань і проблем глобальної продовольчої безпеки.

Нагадаємо, що США вдруге в історії ввели ленд-ліз. Підписаний Джо Байденом закон прискорить постачання військової допомоги і допоможе нам у боротьбі з окупантами.

Раніше Байден оголосив новий пакет військової допомоги для України. За його словами, наша країна отримає артилерійські боєприпаси, радари та інше військове обладнання.

Як зазначав радник голови офісу президента Михайло Подоляк, після того, як ленд-ліз стане реальністю для України, Росії варто очікувати введення ембарго на її нафту.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.