ru ua

Опитування: 32% українців не визначилися, за яку партію голосувати на виборах Ради

32% громадян України досі не визначилися, за яку політичну партію голосувати на виборах Верховної Ради 26 жовтня 2014 р.

32% громадян України досі не визначилися, за яку політичну партію голосувати на виборах Верховної Ради 26 жовтня 2014 р. Про це сьогодні на прес-конференції заявив голова Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Валерій Хмелько, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі, то "Народний фронт" Яценюка отримав би 5,7% від всіх 100%, готових піти на вибори. Але наявність великої кількості тих громадян, хто не визначився з вибором - 32% - дає підстави припускати, що крім "Народного фронту" є всі перспективи пройти в парламент і у "Свободи". Тому крім "Блоку Петра Порошенко", Радикальної партії Олега Ляшка та "Батьківщини", які проходять точно, долають 5% бар'єр, дуже високі шанси є у партії Анатолія Гриценка "Громадянська позиція" - 4,6%, та майже 5% голосували б за "Свободу", якби вибори пройшли найближчої неділі", - заявив він.

При цьому глава "Демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва" Ірина Бекешкіна повідомила, що в опитування не включався "Опозиційний блок" Юрія Бойка, який був створений пізніше, тому ще немає точних даних щодо тих, хто не бажає більше голосувати за Партію регіонів, але ще не визначився. Це російськомовний електорат, у тому числі проросійськи налаштований.

"Думаю, що на цьому полі голоси тих, хто раніше голосував за Партію регіонів, візьме "Сильна Україна" Тігіпка та "Опозиційний блок", - зазначила вона.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і "Демократичні ініціативи Ілька Кучеріва" з 9 по 21 вересня провели опитування за допомогою особистого інтерв'ю, в рамках якого були охоплені 2040 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України (крім АР Крим та Луганської області), за вибіркою із квотним відбором на останньому етапі, репрезентативною для населення України старше 18 років.

При цьому в Луганській області у зв'язку з військовими діями виявилося неможливим проводити опитування, тому інтерв'ю, які повинні були проводитися в цій області, були проведені в Донецькій області.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Нагадаємо, за результатами попереднього опитування КМІС у Раду проходили Блок Петра Порошенка (37%), Радикальна партія Олега Ляшка (13,1%), "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка (9,7%), "Сильна Україна" Сергія Тігіпка (7,8%), "Народний фронт" Арсенія Яценюка (6,4%) та "Батьківщина" Юлії Тимошенко (6,1%).