ru ua

У Раду проходять партії Порошенка, Ляшка, Гриценка, Тігіпка, Яценюка і Тимошенко, - опитування

Якби вибори у Верховну Раду України відбулися наприкінці серпня, то найбільша кількість українців - 37,1% з тих, хто прийшов би на виборчі дільниці - проголосувала б за Блок Петра Порошенка.

Якби вибори у Верховну Раду України відбулися наприкінці серпня, то найбільша кількість українців - 37,1% з тих, хто прийшов би на виборчі дільниці - проголосувала б за Блок Петра Порошенка. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

На другому місці розташувалась Радикальна партія Олега Ляшка. За неї висловили готовність проголосувати 13,1% активних виборців відповідно.

Також прохідний бар'єр (5%) до парламенту долають: партія "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка - її підтримали 9,7% тих, хто прийшов би на вибори, партія "Сильна Україна" Сергія Тігіпка (7,8% активних виборців); партія Арсенія Яценюка "Патріоти України" (6,4%); Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко (6,1%).

В інших політичних сил, згідно з дослідженням, наступна електоральна підтримка, яка не дозволяє їм пройти в Раду: 4,6% - за Комуністичну партію України; 4,4% - за Всеукраїнське об'єднання "Свобода"; 3,8% - за Партію регіонів; 2,9% - за партію "Самопоміч"; 1,8% - за партію "Правий сектор".

За інші партії готові проголосувати 2,3% активних учасників виборів, 2,3% опитаних викреслили б усі партії і зіпсували б бюлетень, 14,9% - вирішили не брати участь у голосуванні, 24,9% - не визначилися, за кого голосувати.

Таким чином, якби парламентські вибори відбулися наприкінці серпня, а ті, хто не визначився, за кого голосувати, як зазвичай, не прийшли б на вибори, участь у голосуванні взяли б близько 58% всіх виборців.

Опитування проводилось КМІС з 23 серпня по 2 вересня 2014 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2040 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України (за винятком АР Крим та Луганської області) за стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому етапі, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки не перевищує: - 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.