Загальний обсяг зовнішньої торгівлі Китаю за підсумками 2012 р. збільшиться на 6% - до 3,8 трлн дол, - міністр комерції КНР

НовиниЕкономіка    28.12.2012 - 13:03

Загальний обсяг зовнішньої торгівлі Китаю за підсумками 2012 р. перевищить 3,8 трлн дол, темпи зростання становитимуть близько 6%. Про це заявив міністр комерції КНР Чень Демін, повідомляє агентство "Сіньхуа".

Обсяг фактично використаних країною іноземних інвестицій обіцяє досягти 110 млрд дол. Таким чином Китай вже 5 років поспіль забезпечує в середньому 7-відсоткове зростання даного показника, сказав Чень Демін, виступаючи на Всекитайській робочій нараді з питань торгівлі.

У 2013 р. Міністерство комерції КНР докладе зусиль до форсування економічної реструктуризації та трансформації моделі економічного розвитку з метою забезпечення стабільного розвитку зовнішньої торгівлі, зазначив міністр.

У той же час дане міністерство має намір орієнтувати зовнішні інвестиції на сферу послуг і в центральні та західні райони Китаю, заохочувати ТНК відкривати регіональні штаб-квартири і науково-дослідні центри в Китаї, підвищувати рівень розвитку зон техніко-економічного розвитку державної категорії, а також належним чином покращувати інвестиційний клімат.

Говорячи про реалізацію стратегії виходу національних виробників за кордон, Чень Демін відзначив, що в 2012 р. інвестиційне співробітництво Китаю із зовнішнім світом отримало прискорений розвиток, свідченням якого стало підписання з рядом зарубіжних держав угод про захист інвестицій. Китай вийшов на п'яте місце у світі по інвестиційним вкладенням за кордоном, повідомив він, додавши, що в 2012 р. прямі інвестиції Китаю в нефінансовий сектор за межами країни повинні перевищити 70 млрд дол.

Читайте також: ЦБ Китаю прискорить реформу фінансового сектора в 2013 р

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top