ОБСЄ перевірить на відповідність конституційним нормам закон України про статус суддів

НовиниПолітика    06.09.2016 - 11:49
Фото: закон про статус суддів перевірять на відповідність конституційним нормам
Фото: закон про статус суддів перевірять на відповідність конституційним нормам

На даний момент тільки інституція ОБСЄ дала згоду на таку перевірку

Одна з інституцій ОБСЄ - Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ ) перевірить на відповідність конституційним нормам закону України про статус суддів. Про це повідомив в. о. голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович під час конференції з адміністративної юстиції у вівторок, 6 вересня, передає кореспондент РБК-Україна.

"Закон про статус суддів є не конституційним. Він був прийнятий, на мій погляд, в ході договорняків. Якщо б Верховна Рада дочекалася прийняття змін до Конституції, а потім прийняла цей закон, так було б і процедурно правильно. На сьогоднішній день відповідь дали тільки бюро демократичних інститутів прав людини, що вони готові провести таку перевірку (на відповідність конституції - ред.)", - сказав Смокович.

"На мій погляд ліквідація судів (Верховного суду України - ред.) є наміром деяких політиків розправитися з деякими суддями касаційних судів і Верховного суду України", - додав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що перші результати судової реформи будуть видні після оновлення складу Верховного суду України (ВСУ).

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top