Новою сторінкою в "довіднику" для кредиторів в Україні стає боротьба з ОЗУ, - Bloomberg

НовиниЕкономіка    30.09.2016 - 16:45
Кредитори зіткнулися з фактом збройного протистояння за активи
Кредитори зіткнулися з фактом збройного протистояння за активи

Іноземні кредитори зіткнулися з фактом збройного протистояння за активи. Про це йдеться у статті Bloomberg.

Зокрема, у матеріалі наголошується, що 1 липня у місті Хоростків була захоплена автобаза невідомими озброєними людьми. Боротьба за об'єкт, на якому розміщується сільськогосподарська техніка вартістю близько 2 млн доларів США, є новою главою багатомільярдної історії навколо одного з найбільших українських агрохолдингів "Мрія", що почалася в 2014 році, йдеться в статті.

За даними журналістів, на сьогоднішній день кредитори, які отримали контроль над компанією, хочуть, щоб сім'я Гут, що заснувала компанію і "організувала збройне захоплення", звільнила підприємство у відповідності з рішенням суду. Це подія – вкрай негативний сигнал для керівників міжнародних фондів, що посилює ризики інвестування в ринки, що формуються в Україні, йдеться в статті.

"Коли кредитори отримали контроль над компанією, вони не очікували чогось подібного", – зазначає Олександр Паращій, керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital. – "Швидше за все, раніше їм не доводилося стикатися з подібними ситуаціями".

Bloomberg нагадує, що "Мрія" була заснована в 1992 році.Тоді Іван і Клавдія Гути почали орендувати землі і купувати техніку в західному регіоні країни. "Мрія" стала однією з найбільших агрокомпаній в Україні, що вирощує пшеницю, ріпак, соняшник, ячмінь.

Власники продали частку компанії на IPO в 2008 році, отримавши від інвесторів 90 млн доларів. Пізніше вартість акцій "Мрії" виросла до 8,20 євро за акцію, майже в три рази перевищивши початкову вартість розміщення. Гути продали 650 млн доларів доларових облігацій протягом наступних двох років та отримали кредити від Міжнародної Фінансової Корпорації, що входить до складу Світового Банку і Європейського Банку Реконструкції і Розвитку, зазначили автори статті. Це, на їхню думку, був піковий період.

Також підкреслюється, що в кінці 2014 року, в період економічної кризи, "Мрія" оголосила дефолт за зобов'язаннями. За словами кредиторів, бухгалтерські документи були сфабриковані.

"З'ясувалося, що показники, про які звітувало керівництво, були значно завищені, незважаючи на підтвердження міжнародними аудиторами", - сказав Джованні Сальветті (Giovanni Salvetti), глава Rothschild в колишніх республіках СРСР, який консультує кредиторів. Згідно з його інформацією, в той час як компанія під керівництвом Гут заявила прибуток до сплати податків, відсотків, зносу і амортизації в розмірі 230 млн доларів, реальний показник був 60-70 млн доларів.

Представник Ernst & Young в Києві – компанії, яка проводила аудит рахунків "Мрії" до того, як компанія перейшла під контроль кредиторів – відмовилися від коментарів журналістам.

Відзначимо, на сьогоднішній день колишній власник "Мрії" Іван Гута знаходиться в розшуку Інтерполом. Глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва заявляла, що вітає реструктуризацію боргів агрохолдингу "Мрія". Крім того, як повідомляли ЗМІ, колишні власники агрохолдингу "Мрія" "розвели" інвесторів на мільярд доларів.

On Top