Новини України за 9 вересня: скандал у Київській ОДА та визначення міста-господаря Євробачення-2017

НовиниПолітика    12.09.2016 - 00:01
Фото: Максим Мельничук
Фото: Максим Мельничук

Найголовніше за п'ятницю і вихідні

Новини України та світу за 9-11 вересня: екс-голова Київської ОДА Максим Мельничук зник після затримання на в'ятці його заступника, пісенний конкурс Євробачення-2017 пройде в Києві, Андрій Парубій прогнозує початок повномасштабної агресії РФ в найближчі 2 місяці, в перший день Паралімпіади в Ріо Україна взяла дев'ять медалей, Придністров'я заявило про швидке приєднання до РФ

Скандал у Київській ОДА

Заступник голови Київської ОДА Ігоря Любко затримали на хабарі. Він вимагав 200 тисяч гривень зі своєї підлеглої за безперешкодний переклад в інший державний орган. У ГПУ вирішили заодно перевірити і екс-голову Київської ОДА Максима Мельничука, щоб з'ясувати мав до цього відношення. Однак той раптово зник (що останнім часом відбувається досить часто). Про його зникнення заявила його дружина. Арсен Аваков заявив, що Мельничука можуть оголосити в розшук. А Арем Ситник вважає, що ця справа може розвалиться в суді. За його словами, Нацполиция відмовилася співпрацювати з НАБУ, якому підслідно це справа.

Євробачення-2017

Після довгих роздумів і обговорень, місто, в якому пройде Євробачення-2017 нарешті визначено. Ним став Київ. За словами глави Мінкульту Євгена Нищука, столицаявлялся оптимальним містом-господарем конкурсу, зокрема, по параметрах безпеки і інфраструктури. Повідомляється, що на цей захід київська влада має намір виділити близько 1,2 млрд гривень.Євробачення-2017 пройде в Міжнародному виставковому центрі, який розташований на лівому березі.

Парубій прогнозує початок повномасштабної агресії РФ в найближчі 2 місяці

Андрій Парубій вважає, що в найближчі два місяці може статися повномасштабна російська агресія. Він пояснює цю небезпеку тим, що "міжнародне напрямок не позначено".Зокрема, зараз в США та в деяких країнах Євросоюзу проходять вибори. Також Парубій зазначив, що цей факт буде врахований у роботі парламенту.

Досягнення на паралімпіаді

На Паралімпіаді в Ріо українська збірна показала відмінний результат. Так, вже в перший день українські спортсмени завоювали дев'ять медалей. А після третього дня змагань Україна опинилася на третьому місці в загальному заліку. Першу золоту медаль приніс Україні Євген Богодайко – він став чемпіоном з плавання на дистанції 100 м на спині. А українська легкоатлетка Лейла Аджаметова прийшла першою у бігу на 100 метрів, встановивши новий світовий рекорд з часом 11,79.

Придністров'ї і РФ

В Придністров'ї заявили про швидке приєднання до РФ. Навіть назвали це "національною ідеєю". "Документом визначено, що основним напрямком внутрішньої політики Придністровської Молдавської Республіки є приведення правової системи Придністров'я у відповідність з федеральним законодавством Російської Федерації", - йдеться в указі президента ПМР Євгена Шевчука. У Кремлі заявили, що нічого не знають і нічого не чули про це.

Читайте також: авторські матеріали про те, що напередодні опалювального сезону в країні брак вугілля та мазуту, а також про те, чому Київ буде приймати Євробачення.

On Top