ru ua

Тарифи на поштові послуги незабаром підвищать, - НКРЗІ

Тарифи на поштові послуги незабаром підвищать, - НКРЗІ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, на своєму засіданні 7 квітня 2015 р. затвердила нові граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв'язку, повідомили у прес-службі НКРЗІ.

Зараз універсальні послуги поштового зв'язку надаються УДППЗ "Укрпошта" із застосуванням граничних тарифів, затверджених рішенням НКРЗІ від 06.08.2013 №506. Рішенням НКРЗІ передбачено збільшення розміру тарифів на пересилання письмової кореспонденції в межах України, зокрема на пересилання простих поштових карток, листів, бандеролей та рекомендованих відправлень - в середньому на 19,5%.

Підставою для перегляду граничних тарифів є зростання собівартості послуг, зокрема цін на паливно-мастильні матеріали, тарифів на електроенергію, ставок орендної плати тощо.

Очікується, що в результаті перегляду граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв'язку виростуть надходження в державний і місцеві бюджети, платежі до Пенсійного фонду тощо.

Прийняте НКРЗІ рішення в установленому порядку буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України, після чого набуде чинності з 1 травня 2015 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Нагадаємо, загальні доходи від реалізації послуг зв'язку в 2014 році збільшилися на 2% порівняно з попереднім звітним періодом і склали 52,4 млрд грн.

Як повідомлялося, з 15 вересня в Україні абонентська плата на міський телефонний зв'язок для всіх категорій абонентів зросла на 14%, а на сільський телефонний зв'язок - на 27%.